produkty

Gonty stalowe wyglądające jak drewniane - Roofing Solutions

Stylowa blacha gontopodobna GERARD CORONA

Popularnym typem pokrycia dachowego, stosowanym w domach drewnianych jest naturalny gont drewniany, który koresponduje estetycznie ze stylistyką budynku. Zalety gontowych dachów z drewna to między innymi niewielki ciężar, naturalny intensywny kolor, skuteczne tłumienie hałasu oraz dobra regulacja temperatury wnętrza.
Obecnie jednak, coraz częściej spotyka się pokrycia z gontu, które pozwalają uniknąć ryzyka gnicia, nie wymagają konserwacji i posiadają walory estetyczne nie odbiegające od klasycznych drewnianych zadaszeń gontowych, przez co są skuteczną alternatywą dla drewnianego gontu. Takim nowoczesnym pokryciem doskonale imitującym gont drewniany, jest gontopodobna dachówka ceramiczno-metalowa GERARD CORONA dostarczana przez naszą firmę AHI Roofing.

Nasza blacha dachowa wykonana jest z doskonałej klasy stali pokrytej mineralną posypką ceramiczną z naturalnego kruszywa skalnego z Nowej Zelandii, które dachówce gontopodobnej gwarantuje zachowanie wspaniałych, intensywnych kolorów, niesłabnących pomimo upływu lat. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczane przez nas gonty stalowe spełniały wszelkie wymagania klientów. Są to wyroby bardzo lekkie (masa wynosząca jedynie 7 kg na m2) i ciche, dzięki czemu gonty skutecznie tłumią hałasy takie jak dźwięk padającego deszczu, który może być uciążliwy w przypadku innych typów dachówek metalowych z blachy, często określanych także jako blachodachówki.

Gontopodobne pokrycia dachowe, które oferujemy posiadają specjalną posypkę ceramiczną, która zapobiega obsuwaniu się śniegu, chroni przed związanymi z tym zagrożeniami dla zdrowia i życia oraz z kosztami (np. oberwane rynny), a także pozwala uniknąć montażu kosztownych zapór śnieżnych.

Nasze dachówki metalowe posiadają starannie wykonany profil imitujący naturalny gont, są odpowiednio chropowate i doskonale się układają. Dlatego też gonty stalowe świetnie sprawdzają się jako eleganckie wykończenie stylowych domów zarówno murowanych, jak i tradycyjnych drewnianych. Oferowane przez nas gonty stalowe, imitujące gont drewniany są na tyle dobre, że cieszą się ogromną popularnością na Podhalu i w samym Zakopanem, wśród tradycyjnych góralskich domów, firm, hoteli i innych obiektów publicznych.

Blacha gontopodobna – Z Nowej Zelandii do Zakopanego

Dachówka metalowa (nazywana także blachodachówką) imitująca gont GERARD CORONA po raz pierwszy pojawiła się w Zakopanem z początkiem lat 90-tych ubiegłego wieku i od razu spotkała się z dużym zainteresowaniem oraz aprobatą okolicznych mieszkańców, a także architektów i inwestorów działających na tym obszarze. Od tamtej pory blacha gontopodobna, wiernie imitująca gont drewniany jest coraz częściej stosowana w lokalnym budownictwie.

Podhalańską architekturę charakteryzuje specyficzny styl, który już w XIX wieku zaintrygował artystę Stanisława Wyspiańskiego. Mistrz malarstwa i architektury, oczarowany wyjątkowym urokiem oraz oryginalnością wysokogórskich chat i szałasów, które budowali tutaj miejscowi, postanowił przenieść ich ducha na projektowane przez siebie wille, których styl został określony jako zakopiański. Cechy tego typu budownictwa to podniesiony parter stojący na kamiennej podmurówce oraz pokryte gontem z drewna efektowne, strzeliste dachy o kącie nachylenia sięgającym 50-54 stopni. Tego typu budowle są niezwykle popularne na Podhalu po dziś dzień. Do niedawna trudno było wyobrazić sobie, aby tak stylowe obiekty posiadały zadaszenie inne niż tradycyjny drewniany gont. Obecnie jednak, wielu Zakopiańskich architektów zgodnie twierdzi, że stalowe gontopodobne pokrycia dachowe GERARD CORONA stanowi godną alternatywę, lub nawet lepsze pokrycie dachowe niż gonty drewniane dla budynków tworzonych w tej stylistyce, które obecnie stają się coraz modniejsze na terenie całej Polski i nie tylko.

W obrębie Zakopanego już teraz można obserwować efektowne realizacje dachowe stworzone z użyciem blachy gontopodobnej GERARD CORONA na obiektach takich jak restauracja McDonalds na Krupówkach, majestatyczny hotel „Skalny”, hotel ”Grand Nosalowy Dwór”, hotel „Grand Stamary”, „Rialto”, „Dwór Ślebody”, a także na wielu firmach, instytucjach i domach prywatnych. Jeżeli i Ciebie interesuje budowa dachu z wykorzystaniem naszej stylowej gontopodobnej blachodachówki lub wymiana gontu na dachówkę GERARD CORONA – prosimy o kontakt. Przedstawimy naszą atrakcyjną ofertę.

Solidne pokrycia dachowe z blachy

Oferujemy dachówki o klasycznym profilu, nawiązującym do wzornictwa z dawnych lat (m.in. stosowanego na drewnianych budynkach), modele bardziej nowoczesne, a także stylowe propozycje w najmodniejszych wzorach. Niniejsza kolekcja efektownych pokryć dachowych, to doskonały dowód, na to, że krycie blachą to także i dziś naprawdę dobre rozwiązanie. Cały nasz asortyment wykonany jest z wysokiej jakości blachy stalowej pokrytej posypką ceramiczną, co gwarantuje trwałość, estetykę i wygodę użytkowania. Stosujemy wyłącznie najlepszej jakości metalowe dachówki (powszechniej znane jako blachodachówki) i dokładamy wszelkich starań, aby rozwiązania które proponujemy (nie tylko blach, ale i m.in. gonty stalowe) były solidne, bezpieczne i ładne. Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty.

 

Ta strona korzysta z plików cookies, zarówno własnych jak i stron trzecich. Kontynuując wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.
ZADZWOŃ