Eksperci informują: czy twarde materace są naprawdę lepsze dla pleców?

Jeśli cierpisz na ból pleców, oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym, czy twardy materac może być dla Ciebie najlepszą powierzchnią do spania.

Eksperci informują: czy twarde materace są naprawdę lepsze dla pleców?

 

Jeśli zmagasz się z bólem pleców, problemem może być materac. Prawdopodobnie Twój kręgosłup nie jest podparty, ponieważ Twoja pozycja snu, waga i rodzaj materaca, na którym śpisz, mogą wpływać na równe ułożenie kręgosłupa. Jeśli łóżko nie spełnia Twoich potrzeb, nadszedł czas, aby przemyśleć, jak poprawić stan twoich pleców.

Jednak wbrew powszechnemu przekonaniu, twardy materac nie zawsze oznacza, że będzie to materac podpierający – w zależności od stylu snu, twardy materac może równomiernie rozłożyć ciężar ciała lub wywierać zbyt duży nacisk na biodra, ramiona i szyję, powodując dyskomfort i ból.

Aby sprawdzić, czy twarda powierzchnia do spania jest lepsza dla pleców, porozmawialiśmy z ekspertami od materaców. Otrzymaliśmy również od ich porady dotyczące najlepszego materaca na ból pleców, tak aby przywrócić wygodę spania.

 

Czy twarde materace są naprawdę lepsze dla pleców?

Aby wiedzieć, czy twardy materac będzie najlepszy dla Ciebie i Twoich pleców, musisz znać swój styl spania. Zastanów się, czy śpisz na brzuchu, plecach, boku, czy też śpisz w kilku pozycjach.

Eksperci informują: czy twarde materace są naprawdę lepsze dla pleców?

 

Eksperci ujawniają: „To, czy twarde materace są lepsze dla Twojego łóżka, zależy od Twojego stylu snu. Pewność, że obudzisz się bez bólu, zależy od tego, w jakim stopniu materac podpiera twój kręgosłup – a to zależy od tego czy śpisz na boku, na brzuchu lub na plecach”.

Specjaliści od snu i konsultanci ds. snu wyjaśniają: „Twarde materace niekoniecznie zapewniają najlepsze wsparcie. Twarde materace najlepiej sprawdzają się w przypadku osób śpiących na brzuchu, ponieważ ważne jest, aby Twoje ciało znajdowało się jak najbliżej łóżka. Minimalny odstęp między tobą a materacem zapewnia odpowiednie podparcie ciała”.

„Jeśli śpisz na brzuchu, twarde materace są lepsze dla twoich pleców. Jednak osoby śpiące na boku powinny wybrać średnio miękki materac, a osoby śpiące na plecach wymagają większej amortyzacji i zamiast tego powinny wybrać miękki materac”.

 

Jaki rodzaj materaca jest najlepszy na ból pleców?

Materace piankowe i lateksowe są w rzeczywistości najlepsze na ból pleców. Oba dopasowują się do ciała, amortyzując stawy i podpierając kręgosłup, utrzymując kolana, ramiona i szyję na miejscu.

Eksperci informują: czy twarde materace są naprawdę lepsze dla pleców?

 

Eksperci ujawniają: „Pianka zapamiętująca kształt równomiernie rozkłada ciężar i usuwa punkty nacisku, aby złagodzić wszelkie bóle. Jest często polecana przez kręgarzy, dzięki doskonałemu wsparciu i wygodzie, jaką oferuje”.

 

Dwa najczęściej zadawane pytania dotyczące twardych materacy:

 

1.) Czy lekarze zalecają twardy materac?

Jeśli cierpisz na ból pleców, zawsze najlepiej najpierw skonsultować się z lekarzem. Zakup nowego materaca lub dodanie nakładki może pomóc w bólach stawów i ciała, ale nie jest rozwiązaniem medycznym. Zawsze warto porozmawiać z lekarzem, aby uniknąć dalszych obrażeń.

Jeśli Twój materac jest stary i wygnieciony, ortopeda może zalecić zakup łóżka, które będzie dla ciebie najwygodniejsze. Ważna jest wymiana materaca, ponieważ z czasem może on stać się bardziej miękki i mniej podtrzymujący. Należy przeprowadzić badania przed zakupem nowej pościeli lub innych przedmiotów, które pomogą złagodzić ból. To, co działa na Twoje problemy ze snem, może nie działać na kogoś innego.

 

2.) Skąd mam wiedzieć, czy mój materac nie jest zbyt twardy?

Materac, który nie ma odpowiedniego poziomu twardości, może powodować ból i dyskomfort, przerywając sen. Istnieje kilka objawów, na które należy zwrócić uwagę, aby stwierdzić, czy materac jest zbyt twardy:

- Czy budzisz się w nocy?

- Czy zdarza Ci się rzucać i obracać?

- Czy budzisz się z bólem?

- Masz trudności ze snem z powodu uczucia bólu?

Jeśli tak, powinieneś sprawdzić materac, na którym śpisz.

Bez względu na styl snu, materac powinien przynajmniej przylegać do bioder, kolan i ramion, zapewniając wsparcie i amortyzację. Jeśli nie, Twój materac może być zbyt twardy.

Twoje własne łóżko powinno być dla Ciebie najlepsze. Śpiąc w nim noc po nocy, ważne jest, aby odpowiadał Twoim potrzebom snu.

Jeśli ostatnio sen miał miejsce na bardziej miękkim materacu i był wygodniejszy, czas na bardziej miękką powierzchnię do spania.

Eksperci informują: czy twarde materace są naprawdę lepsze dla pleców?

 

WNIOSEK:

Niezależnie od tego, czy zmagasz się z bólem pleców od jakiegoś czasu, czy dopiero niedawno budzisz się z dyskomfortem, nie musisz iść i wydawać pieniędzy na zupełnie nowe łóżko – zwłaszcza jeśli Twoje jest w dobrym, nowym stanie. Dodanie nakładki na materac to szybki i niedrogi sposób na zmianę twardości łóżka. Biorąc to pod uwagę, jeśli Twój materac jest stary, wygnieciony i zwiotczały, prawdopodobnie to stanowi problem i należy zainwestować w nowy.

 

 

Źródło artykułu:

www.homesandgardens.com