Fontanny zasilane panelami słonecznymi, które ulepszą zewnętrzną przestrzeń

Inwestycja w zasilane energią słoneczną urządzenie wodne lub fontannę, to przyjazny dla środowiska sposób na zmianę w ogrodzie przed kolejnym sezonem. Piękna rzeźba tryskająca wodą, znajdująca się obok mebli ogrodowych, pomoże stworzyć relaksujący kącik do delektowania się poranną kawą, a jednocześnie będzie stanowić urocze miejsce spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu.

Wstawienie urządzenia wodnego do ogrodu to także dobra wiadomość dla otaczającej nas flory i fauny. Źródło wody może przyciągnąć ptaki, a w upalne dni zapewni im doskonały przystanek na odświeżenie się wodą.

Wodne instalacje solarne nie wykorzystują energii elektrycznej, gdyż zasilane są wyłącznie energią słoneczną, co czyni je bardziej przyjaznymi dla środowiska niż inne urządzenia, które są zasilane z sieci elektrycznej. Nie powodują również zwiększonych miesięcznych rachunków za energię elektryczną - co warto docenić.

Jak więc działają wodne solarne urządzenia lub fontanny?

Solarne urządzenia wodne pozyskują energię ze światła słonecznego za pomocą paneli słonecznych, przymocowanych bezpośrednio do urządzenia lub podłączone za pomocą kabla. Oddzielne panele słoneczne pozwalają na umieszczenie fontanny w dowolnym miejscu, o ile jest ona wystawiona na bezpośrednie działanie światła słonecznego. Panele powinny być ustawione w dobrze oświetlonym miejscu, aby mogły się wydajnie ładować.

Czy solarne urządzenia wodne działają (również) w nocy?

W rzeczywistości to zależy od konstrukcji fontanny. Niektóre są wyposażone w panele z funkcją wielokrotnego ładowania, które pomagają utrzymać przepływ wody niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy nie. Woda w fontannach, które nie mają tego typu paneli, będzie płynąć tylko wtedy, gdy jest jasno.

Wybór najlepszego solarnego urządzenia wodnego

Niezależnie od aranżacji ogrodu, można wybierać z wielu solarnych urządzeń wodnych. W przypadku dużych przestrzeni, ekstrawagancka wielopiętrowa rzeźba doda tarasowi elegancji i przepychu. W przypadku mniejszych ogrodów istnieje wiele małych wariacji instalacji, które można umieścić np. pomiędzy roślinami na skalniaku. Można też zdecydować się na elegancki element montowany na ścianie, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń.

Znaleźliśmy dobre połączenie nowoczesnych i klasycznych solarnych elementów instalacji wodnych, które w nowym sezonie mogą stworzyć spokojną przestrzeń wokół domu.

Przyjrzyjmy się zatem kilku pomysłom...

Ten elegancki projekt fontanny unowocześni Twój ogród.

 

Ten elegancki projekt fontanny unowocześni Twój ogród.  Na dole znajduje się małe światełko, które oświetla delikatny strumyk wody.

Dzięki tej pięknej fontannie stworzysz w swoim ogrodzie bajkowy las.

 

Dzięki tej pięknej fontannie stworzysz w swoim ogrodzie bajkowy las. Aby uzyskać dodatkowy efekt magii, otocz ją świecącymi grzybkami lub leśnymi elfami.

Z pomocą tej kaskadowej instalacji możesz stworzyć miejsce w stylu ródziemnomorskim.

 

Z pomocą tej kaskadowej instalacji możesz stworzyć miejsce w stylu ródziemnomorskim. Będzie wyglądać bardzo stylowo i elegancko wśród większych donic z roślinami.

Fontanna jako wspaniały centralny punkt Twojego ogrodu z pewnością zrobi wrażenie na wszystkich gościach.

 

Fontanna jako wspaniały centralny punkt Twojego ogrodu z pewnością zrobi wrażenie na wszystkich gościach. Trzy ławki otaczają krytą fontannę i zapewniają zacienione miejsce, w którym można usiąść i porozmawiać z przyjaciółmi lub cieszyć się poranną filiżanką ulubionego napoju.

Ta wielopiętrowa fontanna wykonana z kamienia naturalnego jest wyrazistym dziełem architektonicznym

 

Ta wielopiętrowa fontanna wykonana z kamienia naturalnego jest wyrazistym dziełem architektonicznym Zapewni przyjemne miejsce dla ptaków i znacznie przyczyni się do wsparcia lokalnej flory i fauny.

Ta kaskadowa instalacja wodna posiada panele słoneczne z funkcją wielokrotnego ładowania, dzięki czemu można z niej korzystać nawet w pochmurne dni.

 

Ta kaskadowa instalacja wodna posiada panele słoneczne z funkcją wielokrotnego ładowania, dzięki czemu można z niej korzystać nawet w pochmurne dni. Posiada również światełka LED, które włączają się w nocy.

Jedna z mniejszych prezentowanych fontann wodnych, w kształcie kuli, jest idealna na balkony i tarasy.

 

Jedna z mniejszych prezentowanych fontann wodnych, w kształcie kuli, jest idealna na balkony i tarasy. Odblaskowa konstrukcja pomoże odbijać światło z ciemnych zakątków, a tym samym stworzyć iluzję większej przestrzeni.

Ten posąg Buddy z brązu tchnący spokojem będzie wspaniałym samodzielnym elementem w ogrodzie.

 

Ten posąg Buddy z brązu tchnący spokojem będzie wspaniałym samodzielnym elementem w ogrodzie. Błyszcząca kula pośrodku stworzy piękną poświatę i oświetli płynącą wodę.

Ta piękna, ręcznie wykonana, japońska fontanna wodna z bambusa i łupin kokosa będzie idealnie pasować do orientalnego ogrodu.

 

Ta piękna, ręcznie wykonana, japońska fontanna wodna z bambusa i łupin kokosa będzie idealnie pasować do orientalnego ogrodu.

Kolejna urocza fontanna z dwoma malutkimi basenami będzie wyglądać bajecznie w cichym zakątku tarasu lub wśród doniczek z roślinami.

 

Kolejna urocza fontanna z dwoma malutkimi basenami będzie wyglądać bajecznie w cichym zakątku tarasu lub wśród doniczek z roślinami.

 

Źródło artykułu:
www.countryliving.com