Jak spersonalizować swój dom dzięki inteligentnemu oświetleniu?

Dzisiejsze inteligentne żarówki i łączniki są rewolucyjne pod względem możliwości kształtowania atmosfery i nastroju. Uruchomienie i modernizacja własnego systemu inteligentnego oświetlenia w domu jest kwestią szybką, łatwą i niedrogą.

Dzięki milionom kolorów dostępnych w jednej inteligentnej żarówce i nieskończonej liczbie ustawień możliwych za pośrednictwem aplikacji mobilnej, oświetlenie domowe stało się bardziej konfigurowalne i ekscytujące niż kiedykolwiek wcześniej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, aby zobaczyć kilka przykładów, jak można skonfigurować opcje inteligentnego oświetlenia w swoim domu.

 

 

Jeśli chodzi o personalizację domu, oświetlenie jest często niżej na liście priorytetów niż, na przykład, meble, dzieła sztuki (obrazy, wyjątkowe przedmioty wykonane ręcznie, itp.) lub kolory ścian. Ale to się zmienia - "oświetlenie jest nową biżuterią domu", mówi Tim Stumm, ekspert ds. oświetlenia w American Lighting Association. "To, co kiedyś było użyteczne, teraz jest modne" - dodaje.

Tak, oprawy są dużą częścią tej ewolucji, z wzornictwem, różnorodnością i elastycznością we wszystkim, od eleganckich kinkietów do rzeźbiarskich lamp wiszących. Ale żarówki i łączniki są dziś tak samo zaawansowane, jeśli nie bardziej, i oferują fantastyczne możliwości personalizacji domu.

 Jak nadać swojemu domowi bardziej spersonalizowany wygląd dzięki tym nowym technologiom?

Jak spersonalizować swój dom dzięki inteligentnemu oświetleniu?

 

Ustaw swoje ulubione »sceny« świetlne

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy przechodzeniu na inteligentny dom, jest możliwość personalizacji produktów i dostosowania ich do konkretnych potrzeb. Wszystkie światła w Twoim domu mogą być włączane dokładnie tak, jak chcesz i kiedy chcesz, aby były włączone - za pomocą kliknięcia aplikacji, przełączeniem łącznika lub polecenia słownego/głosowego, jeśli masz również tę opcję podłączoną do asystenta głosowego w domu (Google Alexa).

Wyobraź sobie, że przygotowujesz się do zorganizowania przyjęcia domowego. Zamiast chodzić od pokoju do pokoju, włączając światła, możesz po prostu powiedzieć "Hej, Google (Alexa), ustaw moje światła na tryb imprezowy". Te wstępnie zaprogramowane ustawienia znane są jako "sceny świetlne", a możliwości ich dostosowania są nieograniczone. Dzięki temu można stworzyć naprawdę szeroki wachlarz ulubionych scen świetlnych. Możesz mieć jedną jasną scenę w kuchni do przygotowania posiłków i inną, łagodniejszą do spożywania posiłków. Oświetlenie może być białe i ostre - do sprzątania w salonie, lub można ustawić spokojniejszą, ciemniejszą scenę - na wieczór filmowy.

Sceny świetlne mogą być również bardzo przydatne do stworzenia sceny w pokoju dziecięcym, powoli przyciemniając światła przez okres 30 minut, aby pomóc maluchowi łatwiej zasnąć.

 

Prosty sposób na zainstalowanie inteligentnych łączników w całym domu

Pozwala to na stworzenie sceny dla wszystkich urządzeń oświetleniowych, które są ze sobą połączone, niezależnie od tego, czy używają one inteligentnych czy tradycyjnych żarówek z możliwością ściemniania. Dobrym wyborem jest tutaj np. firma Cync, która posiada zarówno łączniki przewodowe, jak i bezprzewodowe. Są one łatwe w instalacji i pozwalają na przełączanie pomiędzy różnymi scenami w jednym pomieszczeniu (lub w całym domu jednocześnie, jeśli chcesz) za pomocą aplikacji Cync. Twórz własne, spersonalizowane sceny, które możesz łatwo aktywować jednym kliknięciem i cieszyć się spersonalizowaną atmosferą, jakiej pragniesz.

Jak spersonalizować swój dom dzięki inteligentnemu oświetleniu?

 

Rozszerz gamę urządzeń, aby uzyskać więcej opcji inteligentnego oświetlenia

Kiedy w 1959 roku pojawił się łącznik ściemniający, zrewolucjonizował on oświetlenie mieszkaniowe, umożliwiając właścicielom domów regulację natężenia światła w pomieszczeniu. Oświetlenie LED zmieniające kolor to kolejny krok milowy, pozwalający oświetlić pomieszczenie w wybranym przez Ciebie odcieniu. Jeśli masz ochotę na fioletowe oświetlenie do kina domowego lub ognistą czerwień na imprezę koktajlową w salonie, wystarczy jedno kliknięcie. To samo dotyczy sytuacji, gdy chcemy powrócić do podstawowego światła białego.

Inteligentna żarówka Cync Full Colour to niedrogi sposób na dodanie milionów kolorów. Dzięki technologii Cync Direct Connect można je zaprogramować za pomocą aplikacji dla smartfonów.

Taśmy świetlne Cync to kolejna świetna opcja. Wystarczy przyciąć taśmy tak, aby pasowały do danej przestrzeni - możesz je umieścić pod szafkami kuchennymi lub wokół telewizora z płaskim ekranem - a następnie użyć samoprzylepnego podkładu, aby przymocować (przykleić) je w wybranym miejscu. Ta sama aplikacja Cync umożliwia ustawienie i zapisanie ulubionych kolorów i odcieni na tych listwach, więc stworzenie idealnego nastroju jest zawsze możliwe za pomocą jednego kliku.

Jak spersonalizować swój dom dzięki inteligentnemu oświetleniu?

 

Sterowanie głosowe inteligentnym oświetleniem w Twoim domu

Podłączając swoje inteligentne oświetlenie do Amazon Echo lub Google Home Mini, możesz używać sterowania głosowego do wszystkich swoich potrzeb oświetleniowych. To oszczędność czasu dla wszystkich, a dla właścicieli domów o ograniczonej mobilności jest to szczególnie przydatna i pomocna funkcja. Na przykład, za pomocą Alexy można stworzyć rutynę na dobranoc, która przyciemnia światła w określonym pomieszczeniu o określonej porze.

Jak spersonalizować swój dom dzięki inteligentnemu oświetleniu?

 

Zacznij więc od stworzenia własnego ekosystemu inteligentnego oświetlenia, instalując szereg inteligentnych żarówek, taśm i łączników. Następnie użyj aplikacji Cync, aby połączyć swoje światła z cyfrowym asystentem Google lub Amazon. Następnie wypróbuj wiele dostępnych poleceń głosowych, od "Przyciemnij światła" po "Rozjaśnij moją kuchnię".

Cync oferuje również inteligentne wtyczki, które mogą zintegrować wolnostojące lampy i inne urządzenia elektroniczne w kompletny pakiet inteligentnego domu, który jest znacznie tańszy i nie tak nieporęczny jak konwencjonalny system przewodowy, który jest również trudniejszy do zainstalowania.

Tak więc elastyczne, dynamiczne i kolorowe oświetlenie jest częścią przyszłego projektowania pomieszczeń i dużym krokiem naprzód w dostosowywaniu domu do indywidualnych potrzeb.

 

Źródło artykułu: (How to personalize your home with smart lighting?)