Kiedy należy wymienić grill — jak rozpoznać, że nadszedł czas na zakup nowego grilla

Jeśli Twój grill nie jest całkowicie zepsuty prawdopodobnie wkrótce pojawi się pytanie, kiedy należy wymienić grill, ponieważ nie pracuje tak, jak powinien. Jeśli przygotowywanie mięsa, ryb i warzyw staje się walką, już wiesz, że głównym problemem może być grill.

Kiedy należy wymienić grill — jak rozpoznać, że nadszedł czas na zakup nowego grilla

 

Najlepszy grill, niezależnie od tego, czy jest to grill gazowy, czy węglowy, sprawi, że przygotowywanie posiłków na świeżym powietrzu dla całej rodziny jest takie proste, a podczas imprez tworzysz smaki, które kochasz, więc jakże rozczarowujące jest, gdy nagle grillowanie staje się ciężką pracą. Ale czy to oznacza, że nadszedł czas, aby go porzucić i zainwestować w nowszy model?

Przyjrzymy się, kiedy należy wymienić grill, a kiedy czyszczenie lub naprawa sprawi, że będzie to równie skuteczne, aby nadal przygotowywać pyszne potrawy, jak kiedyś. Sprawdźmy porady ekspertów dotyczące oznak, na które należy zwrócić uwagę.

 

Kiedy należy wymienić grill?

Wiedza o tym, kiedy należy wymienić grill, nie jest tak łatwa, jak mogłoby się wydawać. Może się zdarzyć, że wystarczy naprawa, aby mieć najlepszy grill gazowy lub węglowy, który znów będzie działać tak, jak powinien.

Z drugiej strony niektóre problemy oznaczają, że grill należy od razu wymienić. Jeśli Twój grill jest zardzewiały, ma dziury, przestań go używać. Jeśli rdza pojawi się na powierzchni, możesz ją usunąć przez zeszlifowanie i użycie środka do usuwania rdzy.

Jednym z największych ukrytych zagrożeń jest zniekształcona i wypaczona podstawa. Jeśli podstawa Twojego grilla jest wykonana z tanich materiałów, mogła się wypaczyć pod wpływem zmian temperatur w różnych porach roku. Wypaczoną podstawę należy natychmiast wymienić, ponieważ nie chcesz, aby gorący grill przewrócił się podczas przygotowywania jedzenia.

Przyjrzymy się wszystkim objawom, które możesz zauważyć w miarę starzenia się grilla i jakie masz opcje.

 

Kiedy należy wymienić grill gazowy?

Istnieje cała masa znaków, które mogą wskazywać na to, że nadszedł czas na wymianę grilla gazowego. Sprawdź:

Kiedy należy wymienić grill — jak rozpoznać, że nadszedł czas na zakup nowego grilla

 

Złącze: Największe zagrożenie w przypadku grilla gazowego to złącze. Jeśli masz problemy ze złączem, upewnij się, że używasz odpowiedniego typu złącza do grilla. Ponownie dokręć wąż na obu końcach, aby upewnić się, że nie wydostaje się gaz. Możesz również kupić nowe złącze, ale jeśli nadal nie możesz podłączyć gazu, musisz kupić nowy grill.

Grill nie chce się rozpalić: Problemy z zapłonem często można rozwiązać za pomocą nowego zapłonu lub akumulatora. Jeśli wystąpił problem z okablowaniem, można je również wymienić, ale upewnij się, że nie wpłynie to na utratę gwarancji. Grille gazowe z działającymi złączami i zapłonem, które nie chcą się rozpalić, należy wymienić lub odesłać do producenta w celu naprawy, ponieważ może wystąpić problem z doprowadzeniem gazu do palników.

Nagromadzenie tłuszczu lub zanieczyszczeń: Ważne jest, aby wiedzieć, jak czyścić grill, zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i higieny żywności. Ale gromadzenie się tłuszczu i zanieczyszczeń może również skrócić jego żywotność, a jeśli grill został zaniedbany, problem staję się poważniejszy i czas na jego wymianę.

Uszkodzenia: Dobrej jakości grille gazowe są solidne, ale mimo to mogą ulec uszkodzeniu na zewnątrz, dlatego w takim przypadku zainwestuj w wymianę.

Żółte płomienie lub nierówne płomienie: Wyczyszczenie rur palnika lub przyłączy może być tutaj pomocne, ale jeśli to nie poprawi sytuacji, palniki można wymienić lub kupić nowy grill.

Pęknięte węże i złącza: Pęknięty wąż należy zawsze wymienić, ale zamiast tego warto skorzystać z okazji i wymienić grill.

Pęknięte lub łuszczące się ruszty: Stal nierdzewna może zostać odnowiona poprzez czyszczenie; wymień wersję z powlekanego żeliwa lub zdecyduj się na nowy grill (nowe ruszty mogą być kosztowne, więc przed podjęciem decyzji warto sprawdzić koszt).

Pęknięte palenisko: Jeżeli problemem jest pęknięte palenisko, wybór jest jeden: czas na wymianę grilla. To samo dotyczy sytuacji, gdy mocno zardzewieje.

 

Kiedy należy wymienić grill węglowy?

Zastanawiasz się, kiedy wymienić grill na węgiel drzewny? Oto rzeczy, które należy sprawdzić.

Kiedy należy wymienić grill — jak rozpoznać, że nadszedł czas na zakup nowego grilla

 

Pęknięte palenisko: Podobnie jak w przypadku grilla gazowego, pęknięte palenisko stanowi problem. Sprawdź części zamienne producenta, aby rozwiązać problem, lub zamiast tego wymień grill.

Zablokowane otwory wentylacyjne: Pamiętaj, aby odblokować otwory wentylacyjne, jeśli zostaną zablokowane. Nie możesz tego zrobić? W takim razie spraw sobie nowy grill.

Korozja zewnętrzna: Jeśli Twój grill węglowy jest mocno zardzewiały, a zwłaszcza nogi, uważaj. Niestabilny grill jest niebezpieczny i należy znaleźć nowy model.

Nagromadzenie tłuszczu: Gdy zaniedbasz czyszczenie grilla, nagromadzony tłuszcz może spowodować zagrożenie pożarowe. Spróbuj gruntownie wyczyścić urządzenie, ale również to może oznaczać, że nadszedł czas na nowy grill (i wprowadzenie dobrych zwyczajów czyszczenia).

 

Czy warto wymienić grill, aby uzyskać nowe funkcje?

Możliwe, że nie napotykasz żadnego z opisanych powyżej problemów, ale masz ochotę kupić nowy grill, aby skorzystać z najnowszych funkcji. Czy zatem nowe modele powinny być powodem do wymiany grilla?

Może warto wymienić grill na nowy, posiadający najnowsze funkcje. Jak każde nowe urządzenie w obecnych czasach, istnieją inteligentne grille, które wykonają część pracy za Ciebie. To nie jest tylko chwyt reklamowy – istnieją grille, którymi można sterować za pomocą telefonu i mierzyć temperaturę z dużą dokładnością. Eliminuje to wszelkie wątpliwości związane z gotowaniem.

Kiedy należy wymienić grill — jak rozpoznać, że nadszedł czas na zakup nowego grilla

 

Możliwe, że nie napotykasz żadnego z opisanych powyżej problemów, ale kusi Cię zakup nowego grilla i skorzystanie z najnowszych funkcji. Czy zatem nowe modele powinny być powodem do wymiany grilla?

 

Jaka powinna być żywotność grilla?

Jeśli dobrze traktujesz swój grill, przechowując go pod przykryciem i w odpowiednich warunkach podczas zimy, grill powinien wytrzymać nawet dekadę. Grille mogą mieć 15-letnią gwarancję, a w niektórych przypadkach dożywotnią. Tak długo, jak używasz grilla normalnie i chronisz go przed deszczem, możesz spodziewać się wielu lat użytkowania.

Żywotność grilli gazowych i węglowych jest mniej więcej taka sama, jeśli dobrze się z nimi obchodzisz. Jednak tanie grille węglowe zwykle nie wytrzymują tak długo, ponieważ są wykonane z cienkiej stali, która łatwo rdzewieje. Jakość wykonania taniego grilla gazowego będzie nieco lepsza niż jakość wykonania taniego grilla węglowego, ponieważ grill gazowy musi mieć palniki, które muszą być suche i wolne od rdzy. Jednak ostatecznie wszystko zależy to od tego, ile wydasz.

 

Czy można grillować na zardzewiałych rusztach?

Nie należy grillować na zardzewiałych rusztach. Wielu ekspertów twierdzi, że rdza nie jest materiałem bezpiecznym dla żywności, więc nie należy jej spożywać.

Jeśli jednak ruszty zardzewiały, nie jest to przegrana sprawa, ale należy usunąć rdzę przed ponownym umieszczeniem na nich żywności. Wiedza o tym, jak czyścić ruszty do grilla, zapewni, że pozostaną one higieniczne i gotowe do użycia.

To wszystko są dobre oznaki, na które należy zwrócić uwagę, ale czasami może po prostu pragniesz zmiany. Jeśli Twój grill po prostu wygląda na trochę przestarzały lub brakuje mu najnowszych gadżetów, jest to równie dobry powód, aby dokonać wymiany.

 

 

Źródło artykułu:

www.homesandgardens.com