Witaj wśród najlepszych materiałów dachowych

Witaj wśród najlepszych materiałów dachowych

 

Przy niebotycznie wysokich cenach energii właściciele domów nie chcą tracić drogiego ciepła z powodu starego dachu, który nie zatrzymuje ciepłą w domu w prawidłowy sposób. Jeśli rozważasz zmianę dachu lub planujesz nowy budynek, wybrany materiał na dach będzie odgrywał kluczową rolę w oszczędzaniu energii i ciepła w Twoim domu. Na rynku dostępna jest szeroka gama pokryć dachowych, więc możesz się zastanawiać: który dach będzie najlepszy gdy nadejdzie surowa zima?

Tradycyjne pomysły mogą nie być najlepszym rozwiązaniem.

Czy powinienem pozostać przy tradycyjnych pokryciach dachowych, czy też odważyć się wyjść ze swojej strefy komfortu i przyjrzeć się nowoczesnym, alternatywnym rozwiązaniom dachowym?

Witaj wśród najlepszych materiałów dachowych

Nowoczesny, odporny na korozję lekki dach stalowy pokryty kamieniem firmy GERARD (profil Classic) odporny na ekstremalne warunki zimowe

 

Wielu myśli w ten sposób, ale tylko nieliczni są na tyle odważni, by spróbować czegoś innego i nowego w kwestiach Pokrycia dachowego. Ktoś kto nie spróbuje traci ogromną szansę, która w dzisiejszych czasach może ich drogo kosztować w dłuższej perspektywie. Nie bądź jednym z nich!Podczas wyboru nowego dachu często kierujemy się tym, co większość ludzi kupuje i widzimy na innych domach. To łatwa decyzja, ale niekoniecznie najlepsza.

 

Co jest wadą klasycznych rozwiązań dachowych?

  • Są stosunkowo delikatne i mogą ulec uszkodzeniu podczas transportu, instalacji lub gradobicia.
  • Na obszarach, gdzie występują duże amplitudy temperatur, te tradycyjne materiały dachowe mogą stopniowo niszczeć w czasie zimy. Czemu? Ponieważ mówimy o delikatnych materiałach, które mogą pęknąć, wilgoć może dostać się do pęknięć dachówek. W najgorszym przypadku skróci to żywotność dachu, prowadząc do przyspieszonej naprawy dachu lub całkowitej wymiany dachu.Ci, którzy potrzebują ponownego pokrycia dachu, muszą liczyć się z dużą wagą, z jaką ich stara konstrukcja dachu może mieć trudności z utrzymaniem. Tradycyjne pokrycia dachowe mogą być nawet siedem razy cięższe niż lekkie dachy, takie jak metal.Nie zapominajmy również o dachach o niskim nachyleniu, których konwencjonalne rozwiązania dachowe mogą nie być w stanie pokryć. Dachy metalowe, takie jak GERARD z powłoką kamienną, z łatwością wytrzymują nachylenie 12°, a nawet 8°.GERARD umożliwia łatwiejsze i bezpieczniejsze rozwiązania dla wymagających detali dachowych lub unikalnych rozwiązań, gdzie znów można przekroczyć granice tradycyjnych dachówek. Im bardziej wymagający dach, tym łatwiej będzie zdecydować się na nowoczesną markę pokryć dachowych, jaką jest GERARD.

 

Zaskakujące zalety dachów metalowych

Wszyscy możemy przywołać wspomnienia dotykania gorących metalowych powierzchni latem lub chwytania zimnej metalu zimą, co skutkuje bolesnymi doświadczeniami. Jednak pomimo tego odczucia, metal jak żaden inny materiał dachowy stawia czoła ciężkim zimowym warunkom i okazuje się być prawdopodobnie najlepszym materiałem na pokrycie dachowe zimą.

Witaj wśród najlepszych materiałów dachowych

Blachodachówka pokryta kamieniem firmy GERARD (profil Senator). Dachowy król zimy?

 

Metal się nie złamie

Transport, montaż lub grad mogą powodować pęknięcia i uszkodzenia niektórych pokryć dachowych, ale nie metalowych. Duże amplitudy czy duże opady nie są groźne dachom Gerard I Twój dach jest świetnie chroniony.

 

Metal nie wchłania wody

Nie są „spragnione” jak niektóre tradycyjne pokrycia dachowe i nie stają się cięższe ani nie ulegają zniszczeniu pod wpływem wilgoci uwięzionej w pęknięciach i narażeniu na rozszerzanie się pod wpływem ujemnych temperatur.

 

Metal przetrwa większość tradycyjnych dachówek

Podczas gdy silny wiatr, grad, ulewny deszcz, gorąco i zimno mogą pochłonąć większość materiałów dachowych po kilku dekadach, metal najlepiej wytrzymuje trudne warunki pogodowe. Dzięki mocnej, odpornej na korozję stalowej budowie oraz unikalnemu poziomemu 8-punktowemu systemowi mocowania ich żywotność min. 50 lat, z 50-letnią gwarancją odporności na warunki atmosferyczne systemów dachowych GERARD, zapewni bezpieczny dom rodzinny przez co najmniej pół wieku.

 

Metal może być najlepszą inwestycją w pokrycie dachowe pod względem stosunku jakości do ceny

Jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie długoterminowe korzyści lekkich dachów metalowych powlekanych kamieniem oraz „przetestowanych i godnych zaufania” tradycyjnych rozwiązań dachowych, dach metalowy firmy GERARD nie jest już odważną przygodą, ale mądrą i rozsądną decyzją dekarską, której wielu będzie zazdrościć.