Jak bezpiecznie chodzić po dachu GERARD?

Jak bezpiecznie chodzić po dachu GERARD?

 

Czy kiedykolwiek odważyłeś się wejść na dach swojego domu? Bezpieczne chodzenie po dachach może być dla Twojego kota absolutną frajdą, ale ludzie wymagają wiedzy i doświadczenia. Przekażemy Ci niezbędną wiedzę i mamy nadzieję, że pomoże Ci ona uczynić Twoje pierwsze doświadczenie bezpiecznym i lepszym niż oczekiwałeś.

Tak, pomoc wykwalifikowanych fachowców to najlepsze rozwiązanie. Mądrze jest powierzyć im tę pracę. Powinni zdobywać miejskie szczyty, ale  nawet i oni muszą zachować ostrożność na wysokości. Ale czasem ocena dachu pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, niezależnie od tego, czy masz dachy z gliny, betonu, gontu czy metalu, zwłaszcza zanim nadejdzie naprawdę mroźna zima, dachy powinny zostać ocenione i przygotowane na zimę.

Czasami naprawdę warto zrobić to samemu. Dachy GERARD są zaprojektowane tak, aby wytrzymać ciężar chodzących po nich ludzi. Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa pracy na wysokości! Pamiętaj, bezpieczeństwo przede wszystkim!

 

Ale jak możemy to zrobić bezpiecznie?

 

1.) Wybierz słoneczny dzień!

Potrzebujesz bezdeszczowej pogody, aby mieć możliwie najbezpieczniejszą powierzchnię na dachu. Jeśli dach jest mokry, ryzyko poślizgu jest wysokie. Upadek z dachu nie jest czymś, czemu chcesz dać najmniejszą szansę. Zasada nr 1: unikaj wchodzenia na mokry dach!

 

2.) Zakładaj odpowiednie obuwie!

Wiemy, że być może myślisz o swoich butach turystycznych, ale są one przeznaczone do gór, a nie do dachów GERARD. Ponieważ blachodachówka może się nieco wygiąć, a powłoka dachówki może zostać uszkodzona przez szorstką podeszwę buta, potrzebne są buty z miękką podeszwą, takie jak tenisówki lub buty do biegania, które umożliwiają bezpieczne, ale ostrożne chodzenie. Zasada nr 2: noś buty na miękkiej podeszwie!

Jak bezpiecznie chodzić po dachu GERARD?

 

3.) Zdobądź sprzęt ochronny!

Podejmij odpowiednie środki bezpieczeństwa! Aby upewnić się, że przestrzegasz wszystkich wymogów bezpieczeństwa i dołożysz wszelkich starań, aby zapobiec poważnym obrażeniom, zaopatrz się w uprząż dachową, kotwicę dachową i linę wspinaczkową, które uchronią Cię przed poślizgnięciem.

Jeśli masz mniejszy dach, możesz mieć plan B. Możesz najpierw wypróbować dobrą, długą drabinę. Następnie zostaw wspinaczkę wykwalifikowanym profesjonalistom. Zasada nr 3: Zainwestuj (lub pożycz) w odpowiedni zestaw bezpieczeństwa!

 

4.) Chodź nie jak Michael Jackson, ale jak dekarz GERARD!

Dach nie jest odpowiednim miejscem do popisywania się swoimi umiejętnościami w słynnym spacerze po księżycu. Chcesz chodzić po dachu GERARD tak, jak robią to nasi certyfikowani dekarze: opierasz ciężar ciała na łatach pod dachówką.

Skąd wiesz, gdzie są listwy? Znajdują się one zawsze (pod) przy noskach płytek, jak pokazano na naszym rysunku tutaj.

Jak bezpiecznie chodzić po dachu GERARD?

 

Zasada nr 4: Zawsze nadepnij na nos każdej płytki GERARD.

 

I na co zwrócić uwagę, kiedy już jestes na dachu?

Mamy przydatnego bloga o „Przygotowaniu dachu do zimy”.

Widzisz, chodzenie po dachu GERARD i dokonanie niezbędnej oceny nie jest tak trudne i ryzykowne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, pod warunkiem przestrzegania tych prostych zasad bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo przede wszystkim! Zwłaszcza podczas pracy na wysokości.