Jakie są korzyści z posiadania zrównoważonego dachu?

Nie trzeba dodawać, że zrównoważony rozwój jest obecnie jednym z kluczowych aspektów branży budowlanej. Nasze środowisko go desperacko potrzebuje, nasze zasoby nie mogą się bez niego obyć, a coraz więcej klientów tego oczekuje, dlatego jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich producentów.

Systemy dachowe GERARD nie są wyjątkiem. W jaki sposób przyczyniamy się do tego globalnego wyzwania i – co dla Ciebie ważniejsze – dlaczego jest to dobre dla klientów?

„Najważniejszy na świecie konkurs na rzecz zrównoważonego projektowania” Fundacja HOLCIM na rzecz zrównoważonego projektowania ogłosiła zwycięzcę Global Silver Award w 2015 r. Biblioteka społeczna na Sri Lance, która została zbudowana z materiałów nadających się do recyklingu, w tym z lekkiego metalowego dachu.

Jakie są korzyści z posiadania zrównoważonego dachu?

Nagrodzona biblioteka na Sri Lance z dachem z lekkiego metalu. Source

 

Zrównoważony rozwój jest w naszym DNA

Mówiąc bardziej szczerze, dotyczy to terytorium naszego surowca: stali. Stal jest coraz częściej uznawana przez zwolenników zrównoważonego rozwoju za pożądany materiał na pokrycia dachowe.

Podajemy 3 zalety, które sprawiają, że stalowe produkty dachowe są tak preferowane w przypadku inicjatyw ekologicznych i popularne wśród klientów dbających o środowisko na całym świecie.

 

1. Nieskończona możliwość recyklingu

Kiedy myślisz o zrównoważonym rozwoju, jest wysoce prawdopodobne, że pierwszym słowem, które przychodzi Ci na myśl, jest: możliwość recyklingu. Recykling oznacza wszystkie dobrodziejstwa, co zachwyca wszystkich ekologów. By wymienić tylko kilka: mądre wykorzystanie ograniczonych zasobów i pozbycie się gór śmieci, które rujnują naszą ukochaną planetę.

Nic dziwnego, że recykling jest jednym z głównych celów wszelkich wysiłków na rzecz zapewnienia zrównoważonego życia na ziemi. Branża budowlana ma w tym względzie swoją część odpowiedzialności.

 „Materiały Odpady z pokryć dachowych stanowią ponad 40 milionów ton, czyli 5 procent wszystkich odpadów stałych wytwarzanych rocznie w Stanach Zjednoczonych. Lepsze wykorzystanie i ponowne wykorzystanie materiałów dachowych oferuje jedną z najlepszych możliwości ograniczenia ilości odpadów składowanych na wysypiskach na całym świecie. (architectmagazine.com)

Jakie są korzyści z posiadania zrównoważonego dachu?

 Source: Unsplash

 

W naszym globalnym interesie leży przejście na metalowe pokrycia dachowe w 100% nadające się do recyklingu, aby być dobrymi zarządcami Ziemi i chronić ją dla następnego pokolenia, dla naszych dzieci i wnuków.

Dla większości z nas może to być zbyt ogólny obraz, ale jeśli wszyscy nie zaczniemy myśleć w ten sposób, może to pozostać tylko miłą wizją, która nigdy się nie spełni. Jesteśmy już w ostatnich 90 sekundach według Biuletynu Naukowców Atomowych lub w jego bardziej popularnej nazwie „Zegar Zagłady”.

 

2. Lekka waga

W przeciwieństwie do wciąż popularnych tradycyjnych pokryć dachowych, takich jak ceramika czy beton, stal stanowi jedynie 1/7 ich masy. Jest to znaczny ciężar, którego nie oszczędzają budynki takie jak Twój dom. Umożliwia architektom bardziej „odchudzone” planowanie materiałów, jednocześnie obniżając koszty budowy.

Jednak nie tylko nowe konstrukcje korzystają z lekkości. Reroofing, który podbija Europę w 2023 roku ze względu na kryzys energetyczny, wysoką inflację i wojnę na Ukrainie, ma ogromny potencjał w tym rozwiązaniu dachowym.

Lekkie dachówki powlekane kamieniem, takie jak GERARD, można układać nawet bezpośrednio na istniejących starych dachach, zakładając jedynie nowe łaty. Nie trzeba dodawać, ile materiału – i pieniędzy – oszczędza się w tym procesie.

Jakie są korzyści z posiadania zrównoważonego dachu?

Renowacja dachu przy użyciu GERARD Heritage z nowymi łatami na istniejącym starym dachu.

 

3. Trwałość

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zdenerwować, że kupiłeś nowy produkt i wyrzuciłeś go po zaledwie kilku latach? Bo gwarancja obejmowała go tylko rok, a warsztat odmówił naprawy, bo producent nie dostarczył mu części zamiennych?

Krótka żywotność produktów powoduje coraz większe napięcia pomiędzy producentami a klientami. Do tego stopnia, że w Wielkiej Brytanii w 2021 roku weszła w życie ustawa „prawo do naprawy”, która ma zwiększyć trwałość produktów, satysfakcję klientów i zrównoważony rozwój.

Wydłużanie produktów i budowanie ich żywotności ma kluczowe znaczenie dla zrównoważonego rozwoju. Mocne, odporne na korozję płytki stalowe mogą okazać się niezwykle trwałe. Dlaczego?

Mocny rdzeń stalowy wytrzymuje burze gradowe, a unikalna technika poziomego montażu w 8 punktach (zastosowana przez firmę GERARD) wielokrotnie okazała się odporna na huragany na całym świecie.

Zrównoważony rozwój firmy GERARD jest dobry dla Ciebie i dobry dla środowiska.

Jest to decyzja korzystna dla obu stron.