2 popularne kategorie dachów, które potrafią negatywnie zaskoczyć

  1. Dachy ceramiczne i betonowe (H3)

Czy wiesz, że dachy ceramiczne i betonowe mogą podnieść koszty dachu i mogą wymagać większych nakładów prac konserwacyjnych w porównaniu z dachami GERARD?

  • Są to bardzo ciężkie rozwiązania dekarskie. Mogą być nawet 7 razy (!) cięższe niż GERARD. Oznacza to, że można wydać mniej pieniędzy na dachówki, ale wymagana mocna struktura dachu zwiększy wydatki.
  • W przypadku wybrania tych tradycyjnych dachówek, w dłuższej perspektywie wymagane są większe nakłady na konserwację. Silny wiatr może unosić dachówki, co spowoduje ich poluzowanie i zwiększenie niebezpieczeństwa dla osób przechodzących pod nim, a nawet zdmuchnąć cały dach. Wówczas trzeba go wymienić.
  • Mogą one popękać w mroźnych temperaturach. Oznacza to, że mogą nie być w stanie zapobiegać przeciekom w dachu i konieczna będzie ich wymiana.
  • Mogą połamać się pod wpływem ekstremalnego gradu, który może stać się częstym zjawiskiem przez zmianę klimatu. Dachy na wielu domach uległy zniszczeniu w czasie gradu w gminie Črnomelj w Słowenii dnia 8 czerwca 2018 roku, kiedy to spadł grad wielkości jabłek (o średnicy 10 cm). Dachy GERARD nie zostały wtedy przedziurawione.
2 popularne kategorie dachów, które potrafią negatywnie zaskoczyć

 

  • • Kolor dachu może wyblaknąć z upływem czasu, jeśli zostanie naniesiony jedynie na powierzchnię dachówki.

  

2. Trwałość

Czy wiesz, że malowane, długotrwałe dachy metalowe są znacznie głośniejsze niż dachy GERARD pokryte kruszywem kamiennym?

  • Słaba redukcja hałasu jest rezultatem malowania i techniki montażu. Jak widać na poniższym wykresie, dachówki GERARD są prawie tak samo ciche jak dachówki betonowe. Wszystko to dzięki teksturowanej powłoce z kruszywa kamiennego i specjalnej metodzie montażu z zazębianiem między dachówkami.
2 popularne kategorie dachów, które potrafią negatywnie zaskoczyć

 

  • Występuje ryzyko nieszczelności wynikające z metody montażu stosowanej do długotrwałych dachów metalowych, które nie zazębiają się jak GERARD. Wynika to również z faktu, że ich wymiary mogą zmieniać się wraz ze zmianami temperatury.

 

PODSUMOWANIE:

✓ GERARD jest mocniejszy i lżejszy niż tradycyjne dachy ceramiczne lub betonowe.

✓GERARD jest piękniejszy, trwalszy i cichszy niż tradycyjne gonty bitumiczne i rozwiązania długotrwałych dachów metalowych.

✓ GERARD jest najnowocześniejszym i najwydajniejszym rozwiązaniem dachowym, jakie tylko można nabyć!

 

Znajdź najbliższego dekarza GERARD na naszej mapie:

https://www.gerardroofs.pl/pl/znajdz-dekarza-blisko-ciebie

 

 

Kliknij:  Wróć tutaj Jak GERARD może gwarantować doskonały dach przez 50 lat?