5 zalet lekkiego dachu

Ciężki dach – ceramiczny czy betonowy, długo uznawany był za solidniejszy niż blachodachówka. Waga miała świadczyć o tym, że jest wytrzymały, odporny na podmuchy wiatru czy inne czynniki atmosferyczne. Innowacyjne technologie szybko jednak zweryfikowały ten mit. Lekka dachówka może być o wiele bardziej wytrzymała, a przy tym posiadać istotne zalety związane z montażem! Zobacz, dlaczego warto wybrać dach o mniejszej wadze.

5 zalet lekkiego dachu

 

Transport

Lekką dachówkę łatwiej przetransportować. Do jej przewiezienia nie potrzeba dużej ciężarówki. Wystarczy transporter, a nawet auto pick-up. To bardzo ważne, zwłaszcza, jeśli dach będzie montowany na trudnodostępnym obszarze, na przykład w górach. Wówczas eliminujemy problem dostarczenia materiału na teren budowy i z powodzeniem zrobimy to autem dostawczym o mniejszych gabarytach.

 

Wytrzymałość

Nie musimy martwić się o uszkodzenia dachówki podczas transportu. Stalowe dachówki nie są podatne na pęknięcia mechaniczne. Ich niewątpliwą zaletą jest też wytrzymałość w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Autorskie rozwiązanie Gerard Roofs – montaż horyzontalny z ośmioma punktami przytwierdzenia do więźby sprawia, że dachówka ma większą odporność na podmuchy wiatru. Jest w stanie wytrzymać nawet huragan o prędkości 200 km na godzinę! Nie straszny jej grad, promieniowanie UV czy nawet silne zasolenie, występujące na terenach nadmorskich. Dachówka zachowuje intensywność koloru i nie traci swoich właściwości z biegiem lat.

 

Mniejsze obciążenie konstrukcji

Dachy stalowe można montować również na starszych budynkach. Nie ma wówczas konieczności wymiany konstrukcji, nawet jeśli ta jest słabsza. Lekki dach nie potrzebuje tak solidnego wsparcia, jakie jest wymagane przy dachach glinianych bądź betonowych. Zatem możemy ułożyć profile również na wiekowej już więźbie.

 

Stabilizacja w czasie pożaru

Lekka dachówka stabilizuje konstrukcję podczas pożaru. Ważna jest w tym przypadku zarówno waga dachu, jak i to, że został wykonany z materiałów całkowicie niepalnych. Profile dachowe zatem stabilizują konstrukcję i zabezpieczają ją przed zawaleniem, gdy do budynku wtargnie ogień.

 

Szybkość montażu

Profile dachowe Gerard są niezwykle wygodne w montażu. Dachówka mocowana jest do więźby za pomocą ośmiu gwoździ. Układa się ją szybko i sprawnie. Dodatkowo, co bardzo istotne przy montażu,  rozmiar panela jest zdecydowanie większy niż tradycyjna dachówka ceramiczna. Wybierając pokrycie stalowe, z pewnością oszczędzisz na czasie. Zaoszczędzisz również na naprawach dachu. Blachodachówka Gerard nie ustępuje wytrzymałością dachom betonowym czy ceramicznym. Zatem nie musisz myśleć ani demontażu, ani o konieczności kładzenia dachu przez co najmniej 50 lat – na dachy Gerard dostaniesz tyle właśnie gwarancji!