blachodachowka-idealna

Wybór idealnego dachu nie jest prosty. Wymaga od Ciebie poważnego przeanalizowania potrzeb, miejsca, w którym mieszkasz i materiałów, z których możesz skorzystać. Jest jednak kilka cech, które wyróżniają poszczególne surowce. Blachodachówka idealna musi nie tylko pięknie wyglądać, ale – przede wszystkim – chronić. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Podpowiadamy!

Lekkość i odporność

Solidnego, bezpiecznego domu nie ma bez mocnego zadaszenia. To jasne. Problem pojawia się wtedy, gdy więźba jest osłabiona i stara i nie będzie w stanie znieść remontu i nowego, ciężkiego pokrycia. Tutaj z pomocą przychodzi system Gerard, który łączy w sobie doskonałą wytrzymałość i niezwykłą lekkość. Dzięki swojej niskiej wadze – jest aż siedmiokrotnie lżejszy od betonu lub ceramiki – nie obciąży nawet nadszarpniętej już konstrukcji.

Ale niech ta niewielka waga Cię nie zmyli. Projekt firmy Gerard jest też szalenie solidny i pewny – potrafi znieść duże obciążenie, wichury i burze. Dachówki umocowane są w specjalnym systemie i zazębiają się tak, by stworzyć nienaruszalną konstrukcję. Pokrycie staje się odporne na różne zjawiska naturalne, w tym na trzęsienia ziemi.

Na przekór wichurze

Zmiany klimatu powodują pojawianie się w Polsce zdarzeń pogodowych, które dotąd tu nie występowały. Z upływem lat wzrasta ryzyko silnych wiatrów, pojawiają się orkany i huragany. Dobry dach musi być na tyle wytrzymały, by uchronić Ciebie i Twoją rodzinę przed naprawdę ekstremalnymi sytuacjami. Dobra blachodachówka to gwarancja spokoju i bezpieczeństwa. Każdy panel powinien być przytwierdzony w kilku różnych punktach. System Gerard ma aż osiem takich miejsc, w których jest połączony bezpośrednio z łatą. Taki montaż eliminuje ryzyko zerwania elementu przez nawet bardzo silny wiatr, co często się zdarza w przypadku tradycyjnych, pionowych metod mocowania.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dachówki metalowe powinny być również odpowiednio wykończone. Idealna jest mineralna posypka, która tworzy na powierzchni szorstką fakturę i, dzięki temu, zapobiega różnego rodzaju wypadkom wywołanym osunięciami. Funkcja ta jest szczególnie istotna zimą, w sytuacji opadów śniegu. Zalegające na przykryciu domu masy białego puchu często spadają na dół i mogą prowadzić do naprawdę poważnych wypadków. Z dobrym systemem nie musisz montować już dodatkowych zapór. Mineralna posypka z naturalnego kamienia sprawi, że nic nie spadnie z dachu na głowę Twoich dzieci. Tego rodzaju rozwiązanie spowoduje, że najbardziej sroga zima nie będzie problemem.

Ogniste przeszkody

Żeby blachodachówkę nazwać idealną, należy również przetestować ją na wypadek pożaru. Tutaj zasada jest prosta – im lżejsza konstrukcja, tym lepiej. Ogień nie zagrozi dachom ważącym stosunkowo niewiele. Nawet silny pożar i zapadnięcie się struktury nie wywoła gigantycznych zniszczeń. System powinien być wykonany z całkowicie niepalnych materiałów – blachy i skalnej posypki. Szczelne pokrycie uniemożliwi z kolei przedostanie się iskier do środka budynku i zaprószenia ognia, a solidne, wielopunktowe mocowanie sprawi, że konstrukcja nie zapadnie się tak łatwo.