Co podczas zimy powinienem sprawdzić na moim dachu I jak?

Może nie jest to pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl, gdy myślisz o zimie, ale warto sprawdzić również swój dach o tej porze roku. Dla oceny stanu dachu potrzebny będzie specjalista. Zima to chyba najlepszy czas, ponieważ dostępnych jest więcej wykonawców w porównaniu z innymi porami roku, kiedy są zajęci budową i instalacją dachów. Możemy zapobiec kosztownym naprawom, jeśli nie dopuścimy do pogorszenia się stanu pokrycia dachowego. Dmuchajmy na zimne. Zwłaszcza jeśli kupujesz dom, ważne jest, aby robić to w zimnych porach roku, kiedy sytuacja na dachu domu się pogarsza, a lód i śnieg sprawdzają ochronę Twojego domu.

 

1. Sprawdź czy widoczne są przecieki pod dachem.

Twój dom może być pokryty śniegiem, dlatego zewnętrzne oględziny mogą nie mieć większego sensu, ale zawsze możesz zajrzeć do środka. Szukaj mokrych żółtych lub brązowych plam na suficie! Jeśli są, przyczyną musi być przeciek na dachu. Dachy GERARD zapewniają doskonałą ochronę przed przeciekami dzięki systemowi nakładanych na siebie metalowych dachówek odpornych na korozję. Dodatkowym zabezpieczeniem może być membrane Gerard. Oczywiście sam montaż dachu musi być wykonany przez wykfalifikowaną ekipę, która zgodnie ze sztuką dekarską zamontuje wszystkie panele i akcesoria.

Dbałość o szczegóły w projektowaniu każdej pojedynczej dachówki GERARD to kolejny wkład w bezpieczeństwo. Wyginane do góry krawędzie dachu, które zapobiegają przedostawaniu się wody lub opadów śniegu pod pokrycie dachu ma ogromne znaczenie, ponieważ krawędzie dachu są najbardziej krytycznym elementem dachu pod względem wodoszczelności jak i zapobiegania przecieków.

 

2. Lód i śnieg to nie tylko zabawa, ale i zagrożenie dla dachu.

Jeśli dach jest prawidłowo zbudowany, nawet duża ilość śniegu powinna być łatwa do pokonania. Jednak, aby chronić ludzi i mienie wokół domu, należy zainstalować osłony przeciwśnieżne lub ograniczniki śniegu, aby zapobiec zsuwaniu się śniegu. Dzięki blachoodachówkom GERARD nie musisz nawet zakładać osłon przeciwśniegowych, ponieważ szorstka powierzchnia powłoki kamiennej może bezpiecznie utrzymać śnieg na swoim miejscu, aż się stopi.

Co podczas zimy powinienem sprawdzić na moim dachu I jak?

 

Bezpieczny dach GERARD ze śniegiem, bez osłon przeciwśniegowych

 


3. Nawet niewielkie uszkodzenie może zwiększyć ryzyko wycieków

Musisz poszukać uszkodzeń poszczególnych elementów i sprawdzić, czy nie ma małych pęknięć lub czy dany element nie został usunięta ze swojego miejsca

Z dachem GERARD jest mniej prawdopodobne, że napotkasz wyżej wymienione problemy na swoim dachu. Stalowy dach nie pęka jak dachówki betonowe czy gliniane. Dzięki 8-punktowemu systemowi mocowania, gdy każda dachówka GERARD jest mocno przybijana do łat dachowych, niemożliwe jest, aby dachówka nprzesunęła się lub zmieniła swoje położnie. Może wytrzymać nawet huragan 160 km / h. Możemy nawet odważyć się powiedzieć, że mając dach GERARD oszczędzisz sobie nawet całej procedury przeglądów dachu zimą.