CO SPRAWIA, ŻE DACH JEST ODPORNY NA BURZE?

CO SPRAWIA, ŻE DACH JEST ODPORNY NA BURZE?

 

Szokujące zdjęcia przypominają nam o niedawnych wiadomościach dotyczących skrajnych zdarzeń pogodowych związanych ze zmianą klimatu, które mogą dzisiaj wystąpić w każdym miejscu na świecie. Tornado w Czechach uderzyło w miasto Hrusky z żywiołową siłą 24 czerwca 2021 roku, niszcząc tysiące domów i przekształcając połowę miasta w scenę rodem z apokaliptycznego filmu. Kilka dni wcześniej niszczycielska wichura szalejąca w Belgii zdewastowała prawie 100 budynków, czyniąc je nienadającymi się do zamieszkania.

Właściciele domów zadają sobie pytanie:

 

JAKI DACH MOŻE NAJLEPIEJ OCHRONIĆ PRZED WICHURĄ?

Montaż tradycyjnych, ceramicznych lub betonowych dachówek bazuje na mocowaniu pionowym i ciężarze dachówki, które silny wiatr może z łatwością unieść. Z drugiej strony, odporny na korozję, silny dach GERARD zapewni Twojemu domowi unikatową ochronę przed nawałnicą dzięki unikatowej technologii mocowania.

 

Specjalna technika montażu poziomego GERARD przymocowuje każdy element dachu w 8 różnych miejscach.

CO SPRAWIA, ŻE DACH JEST ODPORNY NA BURZE?

Te elementy są mocowane do łat dachu przy pomocy śrub i gwoździ, które praktycznie resetują uskoki wiatru. W teście huraganowym przeprowadziliśmy symulację wiatru napierającego z prędkością 160 km/h, wytwarzanego przez turbiny lotnicze, na zbudowany specjalnie w tym celu dach GERARD.  Elementy dachu pozostały nietknięte. Następnie do eksperymentu dodano działanie wody, ale nawet przy silnie wiejącym wietrze woda nie przedostała się pod dach i test huraganowy wykazał, że dach pozostał suchy. Z naszych doświadczeń wynika, że dzięki technice 8-punktowego mocowania, dachy GERARD już ochroniły budynki zaatakowane przez huragany na całym świecie przed jeszcze silniejszymi wiatrami.

 

ODPORNOŚĆ NA WIATR RÓŻNEGO RODZAJU DACHÓW

Tornada i cyklony wykazały znaczące korzyści, jakie oferuje mocowanie poziome dachów GERARD i system wiązania stalowych membran. Silne wiatry wiejące nad dachem wywołują różnicę ciśnień pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną stroną dachu. Im silniejszy jest wiatr, tym wyższa różnica ciśnienia, co skutkuje "podniesieniem wiatrowym", prostopadłym do powierzchni dachu. To "podniesienie wiatrowe" stanowi główną przyczynę uszkodzeń dachów mocowanych techniką pionową, gdzie elementy mocujące po prostu zostają wyrywane. W przypadku metody mocowania poziomego, stosowanej w dachach GERARD, elementy mocujące muszą się oderwać, aby dach uległ uszkodzeniu, co jest raczej mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę fakt, że jest osiem lub więcej elementów mocujących, przytrzymujących każdą dachówkę. Technika trwałego mocowania stosowana w dachach GERARD oznacza również, że dachówki nie dają się łatwo podnieść, co zapobiega otwarciu przestrzeni dachowej domu lub innego budynku.

Czy chcesz również spać bardziej spokojnie w swoim domu, kiedy usłyszysz niepokojące wieści o nadciągającym huraganie? Wybierz dach GERARD odporny na burze!