Czy istnieje średni lub przeciętny dach?

Czy istnieje średni lub przeciętny dach?

Diamant GERARD w kolorze Charcoal zabezpieczający poddasze

 

Jest wiele rodzajów dachów, ale jedno je łączy na pewno. Każdy jest wyjątkowy.

Są wyjątkowe i każdy z nich musi sobie radzić w rożnych warunkach np. w bardziej wietrznych miejscach lub takich gdzie występują bardzo duże i częste opady deszczu. Inne natomiast domy mogą być położone w miejscach gdzie nie ma zbyt dużych zagrożeń.

Mogą się różnić również ze względu na swoją budowę, nachylenie, konstrukcję. Mogą też mieć bardziej skomplikowane wymagania dotyczące pokryć dachowych. Te specjalne domy wymagają specjalnych rozwiązań dachowych.

Potrzebujesz wyjątkowego rozwiązania dachowego?

GERARD może być odpowiedzią na Twoje pytania.

 

  • HAŁAS NA PODDASZU

Gdy strych zamieniasz w powierzchnię użytkową, ochrona przed hałasem staje się kluczowym czynnikiem. Możesz potrzebować lekkiego dachu, ale potrzebujesz również cichych i spokojnych nocy. Ponieważ GERARD jest blachodachówką, jest lekki, ale dzięki teksturowanej powłoce z kamienia naturalnego redukuje odgłos deszczu na dachu. Ponadto system ryglowania, w którym panele zachodzą na siebie, również ogranicza transmisję dźwięku.

Swoim doświadczeniem podzielił się z nami dumny właściciel dachu GERARD, który mieszka na poddaszu:

Zaletą GERARD w porównaniu z innymi lekkimi dachami jest to, że dzięki powłoce kamiennej ochrona przed hałasem jest znacznie lepsza, a ponadto wygląda bardzo atrakcyjnie! Ochrona przed hałasem była dla nas kluczowa, ponieważ mieszkamy na poddaszu i nie chcieliśmy cierpieć z powodu hałaśliwego dachu. Mieliśmy już wielu gości, którzy chcieli zobaczyć nowy dach i szczerze mówiąc, byli pozytywnie zaskoczeni.Pan Zoltán Sebestyén, Érd, Węgry

 

  • DACHY O NISKIM NACHYLENIU

Niektóre domy zostały zbudowane z dość niskim spadkiem i nie można na nich zainstalować wielu dachówek. Wymaga specjalnego rozwiązania zadaszenia przeznaczonego do niskiego spadku. Dachówki GERARD® są często stosowane na dachach o niskim spadku. Minimalne nachylenie techniczne jest ograniczone do 16% (9°). W przypadku aprobaty technicznej limit wynosi 21% (12°), w zależności od modelu. Długości dachów mogą dochodzić do 20 metrów.

Kształt płytek i technologia prasowania zapewniają wodoszczelność zarówno poprzecznie, jak i wzdłużnie. System małych paneli łączonych naprzemiennie tworzy wodoszczelne uszczelnienie potrzebne na dachach o małym nachyleniu. Blachodachówki GERARD® są podniesione na krawędziach, co zapewnia doskonałe uszczelnienie nawet przy silnym wietrze.

 

  • DACH W GÓRACH

Góry bywają piękne, ale i wymagające pod względem dachów. Nie tylko piękno, ale i wyzwania obfitują, gdy planujemy nasz dom w tym wyjątkowym środowisku. Dachy Gerard chronią nie tylko przed silnymi wiatrami, ale także przed gradem i nie wspominając o zagrożeniach pożarowych, na które szczególnie narażone są drewniane dachy.

Firma GERARD opracowała profil specjalnie dla tych domów: GERARD CORONA.

Jego wygląd jest tak samo urzekający jak tradycyjny drewniany gont, ale objęty jest 50-letnią gwarancją, co świadczy o jego bezpieczeństwie i trwałości. Ponieważ jest wykonana z odpornej na korozję, mocnej stali i jest montowana poziomo, a każda pojedyncza dachówka jest mocowana w 8 różnych punktach, niewiele innych marek dachowych może chronić Twój dom w górach tak niezawodnie jak dach GERARD CORONA.

Co więcej, lekkie dachówki są łatwe w transporcie do miejsc, do których dostęp jest utrudniony i nie pękają podczas podróży.

Wreszcie, atrakcyjnego wyglądu dachów GERARD® nie psują ograniczniki śniegu. Granulki powłoki z kamienia naturalnego pełnią tę samą funkcję, co ograniczniki śniegu. Podczas odwilży woda z roztopów spływa pod śniegiem przez kamienne granulki. Śnieg topnieje, pozostając na dachu.

Masz wyjątkowy dom?

Mamy specjalny dach.

Zainteresowany?