Czy przygotowałeś swój dach na zimę?

Czy przygotowałeś swój dach na zimę?

 

Zima może wnieść wiele radości i piękna do naszego życia, ale aby cieszyć się nią, musimy wykonać trochę pracy na naszych dachach.

Podczas tej zimnej pory roku śnieg i lód mogą gromadzić się na dachach w różnej ilości w zależności od tego, gdzie mieszkamy, a elementy dachu, takie jak świetliki, stropy i inne elementy, mogą być pokryte śniegiem i lodem przez długi czas. Możesz na to wszystko się przygotwać wcześniej i oszczędzić sobie zmartiweń.

 

Co możesz zrobić sam?

 1. Przynajmniej raz w roku usuwaj liście i zanieczyszczenia z krawędzi wokół świetlika, aby woda mogła swobodnie spływać.
 2. Przynajmniej raz w roku usuń liście i inne elemnty z rynien i rur spustowych.
 3. Polecamy późną jesień / wczesną zimę, kiedy liście opadły już z drzew przy dachu i w Twojej okolicy, więc wiatr nie może ich zdmuchnąć na Twój dach ponownie.

 

Czy przygotowałeś swój dach na zimę?

 

 1. Przeprowadź odpowiednią kontrolę dachu! Zwłaszcza po silniejszym wietrze lub burzy gradowej lepiej sprawdzić, czy nie ma uszkodzonych lub brakujących paneli. Upewnij się, że wszystkie elementy dachu są na swoim miejscu. Jeśli zauważysz jakieś problemy, zadzwoń do dekarza, który ma odpowiednie narzędzia i wiedzę do tego aby wykonać niezbędne prace naprawcze (przewiń w dół, aby uzyskać więcej informacji na ten temat!)
 1. Upewnij się, że wszyscy chodzący po dachu przestrzegają instrukcji prawidłowego i bezpiecznego przemieszczania się po dachach GERARD.

 

Czy przygotowałeś swój dach na zimę?

 

Zadzwoń do wykwalifikowanego dekarza w celu wykonania usługi dekarskiej:

 1. Profesjonalny dekarz może przeprowadzić rzetelną kontrolę elementów złącznych (gwoździ) na całym dachu. Mało prawdopodobne, ale w przypadku poluzowania się lub wypadnięcia może je wymienić na nowe przez istniejący otwór w dachówce lub dokręcić wkręty na listwach i profilach, jeśli to konieczne. Żywicę uszczelniającą należy dodać na stykach, gdzie sama zakładka nie gwarantuje wodoodporności (kontakt blachy ze ścianą itp.).
 2. Bezpiecznie usunie wszelkie zabrudzenia, śmieci, gruz i liście z okolic gontów, wokół obrzeży kominów, rynien i innych elementów dachu.
  Nie narażaj swojego bezpieczeństwa, dekarz ma niezbędny sprzęt wymagany do bezpiecznej pracy.
 3. Złe spalanie w palenisku powoduje niechciany “bałagan” wokół komina na dachu. Ten kawałek materiału zawiera siarkę, która z pewnością spowoduje gnicie pokrycia w tym miejscu. W miarę możliwości zalecamy wymianę paleniska lub przynajmniej zdjęcie nasady komina, dlatego pozostałości po spalaniu spadają na dach.

 

Czy przygotowałeś swój dach na zimę?

 

 1. Sprawdź siatkę nakrywkową i wylot powietrza z systemu wentylacyjnego, aby zwierze nie wybrało domu pod elementami dachu, gdzie ich gniazda zamknęłyby system wentylacyjny pod dachem.
 2. Sprawdź instalację odgromową, czy wszystkie przewody są zamocowane w systemie „klik” mocowań instalacji odgromowej na dachu. Topnienie dużej ilości śniegu jest zwykle powodem odklejania przewodów od objętości. W szczególności sprawdzane są ze sobą połączenia poszczególnych przewodów. Prawidłowe działanie instalacji odgromowej powinno być sprawdzone przez uprawnionego elektryka. Odbywa się to okresowo zgodnie z zasadami wykonywania zawodu. Pilne nawet po podejrzeniu uderzenia pioruna.
 3. Jeśli na dachu zainstalowane są panele fotowoltaiczne, regularne serwisowanie dachu należy przeprowadzać wspólnie z autoryzowanym serwisem.

 

Jesteś więc przygotwany na zimę?