Dach odporny na letnie burze?

Dach odporny na letnie burze?

Wysokie letnie temperatury ucieszą wielu; jednak w tej porze roku, zwiększa się ryzyko złych warunków pogodowych i mocnych wiatrów, w niektórych częściach Europy. Globalne ocieplenie przynosi coraz więcej letnich burzy, które mogą uszkodzić Twój dach.

Zerwanie dachu przez wiatr występuje wtedy, kiedy ciśnienie pod systemem dachowym jest większe niż powyżej. Podczas gdy wiatr wieje nad dachem, ciśnienie nad nim spada, zaś pod systemem dachowym, z powodu otworów i wlotów powietrza, ciśnienie rośnie. Podobnie jak skrzydło samolotu podczas startu, dach zaczyna się podnosić, prowadząc do jego uszkodzenia lub zerwania.

O dach GERARD nie musisz się martwić. Nawet wiatry o prędkości 160 km/h nie będą w stanie zaszkodzić naszym odpornym na ekstremalną pogodę dachom! Potwierdzają to definitywnie nasze testy huraganowe oraz dane z całego świata! Dlaczego GERARD jest tak wyjątkowo wytrzymały? Ponieważ nośność dachu jest praktycznie wyeliminowana dzięki unikalnemu systemowi poziomego montażu, w którym, każdy panel jest horyzontalnie zamocowany w 8 różnych punktach, mocnymi zapięciami lub gwoździami do łat dachowych. Większość produktów dachowych korzysta z pionowych metod mocowania, które są podatne na zerwanie przez mocne wiatry.

Mądry wybór kształtu oraz systemu mocowania pozwala powstrzymać wiatr przed zerwaniem dachu. Bez względu na to, jak duże prędkości osiągnie wiatr z powodu zmian klimatycznych, dach GERARD bez szwanku ochroni Twój dom!