Dachy z blachy - tak wybiera inwestor indywidualny

Wymiana i remonty pokryć dachowych

 

Podczas naprawy lub wymiany dachu na nowy, w większości wypadków zdecydowanie najważniejszym kryterium wyboru jest ogólna cena dachu. Naturalnie, nie ma mowy o oszczędnościach, które mogłyby doprowadzić do sytuacji, w których dach nie spełniałby swoich podstawowych zadań. Inwestorzy modernizujący swoje budynki, oczekują przede wszystkim bardzo dobrych parametrów techniczno-użytkowych, wytrzymałości, krótkiego czasu montażu i estetycznego wyglądu. W związku z tym coraz częściej podczas modernizacji, stosuje się blachodachówkę. Pozwala ona na optymalne wykorzystanie istniejącej więźby dachowej i jest stosunkowo łatwa w montażu. Nawet właściciele budynków o specyficznej architekturze, których cechą charakterystyczną jest pokrycie dachowe z tradycyjnych materiałów naturalnych, decydują się na zastosowanie blachodachówki z posypką. Sprzyja temu ekonomia tego rozwiązania oraz interesujące wzornictwo imitujące dachówki z ceramiki i innych typowych dla pokryć dachowych materiałów.

 

Nowe inwestycje – dachy na pierwszy montaż

 

Produkty Gerard, pozwalają na korzystną modernizację każdego budynku przy jednoczesnym zachowaniu indywidualnego charakteru obiektu. Do dyspozycji inwestorów firma wprowadziła ofertę blachodachówek z posypką z naturalnego kamienia, która imituje ceramikę, beton czy gont drewniany. Jest to również duża szansa na optymalizacje kosztu i czasu budowy pokrycia dachowego w nowych budynkach. Inwestorzy, którym nie odpowiada estetyka dachu z gołej blachy, chętnie korzystają z produktów imitujących blachodachówki naturalne, jak produkty Gerard. Takie systemy, oferują ekonomie i wszystkie zalety techniczne dachów z blachy, do których zaliczają się: lekka konstrukcja, duża powierzchnia paneli i szybki montaż, systemowe obróbki i akcesoria do wykończenia dachu, wysoka wytrzymałość na uszkodzenia fizyczne, odporność na zmieniające się warunki atmosferyczne. Oprócz tego zyskuje się imponujący efekt wizualny, nadający budynkowi nieco indywidualnego charakteru oraz dodatkową ochronę wynikającą z warstwy naturalnego granulatu z kamienia.

 

Estetyka i ekonomia w pokryciach dachowych

 

Można powiedzieć, że zastosowanie blachodachówek z posypką firmy Gerard, wpłynęło pozytywnie na estetykę polskich dachów. Imitacja naturalnych materiałów nadaje obiektom, na których jest zastosowana indywidualnego i bardziej okazałego charakteru. Jednocześnie jest to rozwiązanie cały czas korzystne, głównie z uwagi na niższy koszt lżejszej konstrukcji więźby dachowej oraz szybki montaż, który prowadzi się bez zastosowania specjalistycznego sprzętu. Inwestorzy decydują o wyborze blachodachówki z powłoką z naturalnego kamienia zazwyczaj, gdy nie odpowiada im wzornictwo gładkiej blachodachówki. W takiej sytuacji odruchem jest sprawdzanie oferty na tzw. pokrycia naturalne. Jednak wysoka cena i czasochłonność procesu montażu często prowadzą do zastosowania alternatywnego rozwiązania, w postaci blachodachówek z posypką, które imitują tradycyjne wzornictwo pokryć dachowych. Nie bez znaczenia na decyzje inwestorów jest również fakt, że producent udziela na swój produkt 50-letniej gwarancji.