Dobry dach - gwarancją spokoju

Co może uszkodzić dachy?

 

Dach najbardziej narażony na uszkodzenia jest w okresie jesienno-zimowym. Duże różnice temperatur, opady deszczu i śniegu, silne wiatry – to wszystko może doprowadzić do poluzowania dachówek, osłabienia pokrycia, jego przemakania czy wgnieceń. Ryzyko można zminimalizować już na starcie. Wybierając GERARD Corona z posypką z naturalnego kamienia, niwelujemy wiele zagrożeń. Jest to nowoczesna dachówka, która chroni dom przed przeciekaniem, ale jednocześnie nie pozwala hałdom śniegu zsuwać się w niekontrolowany sposób, co mogło by stanowić zagrożenie dla ludzi. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy inwestować w dodatkowe zabezpieczenia na dachu.

 

Co zrobić, kiedy niezbędny jest remont dachu?

 

Może się jednak tak zdarzyć, że nawet kiedy regularnie dbamy o nasze dachy, nadejdzie taki moment, kiedy trzeba będzie je wyremontować. Kiedy zauważymy plamy lub odbarwienia, nierówności, pęknięcia, korozję, luźne lub brakujące mocowania czy zagrzybienie, bardzo możliwe, że sama konserwacja już nie wystarczy.

Aby nowe dachówki wystarczyły na bardzo długo, trzeba wybrać takie, które będą odporne nawet na ekstremalne zjawiska pogodowe. Dzięki temu zyskamy spokój na długie lata. Wybór produktu, który wytrzyma silne wiatry, gradobicie, będzie odporny na śnieg czy lód to podstawa, aby dach spełniał swoje zadanie. Ważne są również dźwiękoszczelność oraz ognioodporność. Stawiając na GERARD Corona, otrzymujemy gwarancję wszystkich wymienionych czynników.

 

Jaką dachówkę wybrać dla swojego domu?

 

Nowoczesne dachówki GERARD Corona są wielokrotnie lżejsze od ich glinianych i betonowych odpowiedników – ważą zaledwie 3,13 kg. Ponadto ich wyjątkowy kształt zapewnia ładny wygląd domu. Wymiary dachówki również zostały tak dobrane, aby jak najlepiej leżała, a jej montaż był prosty.

Nie da się jednak ukryć, że jedną z najważniejszych rzeczy podczas kładzenia nowego dachu jest jego barwa. Kolory dachówek Corona pozwalają idealnie dobrać produkt do reszty budynku. Mając aż piętnaście odcieni do wyboru, bez problemu dobierzemy pasujący do elewacji. Należy w tym miejscu pamiętać, aby barwy nie były zbyt podobne. Jednak wszystko to jest kwestią bardzo indywidualną i – jak w przypadku ubioru – można spokojnie eksperymentować z różnorodnymi połączeniami.

Kolor dachówki to nie tylko walor estetyczny, ale także ma wpływ na temperaturę wewnątrz budynku. Jasne kolory odbijają światło, przez co wewnątrz będzie chłodniej. Ciemne zaś są idealne dla osób ciepłolubnych, gdyż zbierają bardzo wiele ciepła.