Gont blaszany – czyli połączenie estetyki drewnianego dachu z wytrzymałością stali

Gont blaszany – trwały i wytrzymały

Gont blaszany to nic innego jak dachówka stalowa, powstała przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, czyniących z niej materiał niezwykle odporny. Profil jednocześnie oddaje charakter tradycyjnego, drewnianego dachu. Wygląda jak wykonany ręcznie i przeniesiony do XXI wieku w nowej, ulepszonej formie.

W przeciwieństwie do dachów drewnianych, blachodachówka Gerard wykonana jest z materiałów o przedłużonej trwałości. Aby to osiągnąć, przy jej produkcji zastosowano stal aluminiowo – cynkową, która nie koroduje. Odpada nam więc czynnik konserwacji dachu, jaką cyklicznie musielibyśmy wykonywać w przypadku dachu drewnianego. Co jeszcze zyskujemy?

Dzięki innowacyjnej formie mocowania, dach staje się odporny nawet w przypadku ekstremalnych warunków pogodowych. Ułożenie poziome i przytwierdzenie dachówki aż w ośmiu punktach sprawia, że pozostaje niewzruszona przy podmuchach wiatru o sile do 160 km/h!

Do tego może być stosowana na obszarach śródziemnomorskich o dużym zasoleniu. Będzie pięknie wyglądać jako uzupełnienie np. skandynawskiego stylu.

Sprawdzi się też jako wykończenie klimatycznych domków górskich. Klasyczny kształt idealnie wpasowuje się w estetykę domów drewnianych. Co więcej, blachodachówka doskonale radzi sobie z opadami atmosferycznymi takimi jak śnieg czy grad. Wytrzyma również zalegający na dachu lód. Posypka z kamienia naturalnego, którą wykończony jest profil pełni nie tylko estetyczną funkcję, ale również zabezpiecza przed osunięciami zalegających: opadów śniegu czy lodu.

Lekka konstrukcja

Gont blaszany jest lekki. Dzięki temu nadaje się również do kładzenia na budynkach, które nie mają nowej konstrukcji. Zatem jeśli zależy nam na wymianie dachu, a jednocześnie na zachowaniu jego niepowtarzalnego, klasycznego charakteru, Gerard Corona będzie profilem idealnym.

Jako że dachówka jest lekka, sam proces jej kładzenia również przebiega szybko i sprawnie. Oszczędzamy na kosztach transportowych. Gont blaszany może być przewożony nawet w trudnodostępne miejsca, takie jak np. tereny górskie, bo niekoniecznie trzeba transportować go ciężarówką. Profile wykonane z blachy nie ulegną zniszczeniom w trakcie podróży. Mocowanie nie nastręcza problemów, ponieważ profile nie ważą dużo. Specjaliści z łatwością przytwierdzą je do więźby, uzyskując stabilną i solidną konstrukcję, a jednocześnie nie narażając nas na opóźnienia.