Jak montować panele słoneczne na dachach Gerard?

Teraz, gdy potrzebujesz paneli słonecznych, aby utrzymać niskie rachunki w przyszłości i wybierasz dach GERARD do swojego domu, pojawia się pytanie: w jaki sposób panele słoneczne są montowane na dachach GERARD?

Jak montować panele słoneczne na dachach Gerard?

Panele słoneczne na dachu GERARD Classic – „Jakby zawsze tam były.”

 

Z GERARD zyskujesz pewne korzyści, jeśli chodzi o instalację paneli słonecznych.

 • Przede wszystkim możesz być spokojny, ponieważ stosujemy całkowicie wodoszczelną instalację. Zaoszczędzisz swojemu dachowi najczęstszego zagrożenia podczas instalacji czegokolwiek na dachu: przeciekania. Czemu? Odpowiedź jest prosta, w przypadku GERARD nie ma potrzeby przewiercania dachówki.
 • Zakładamy, że nie lubisz czekać, my też nie. Dlatego zdecydowaliśmy się na technikę szybkiego montażu. Nie będziesz musiał czekać wiekami, aby w końcu go tam mieć.
 • Wreszcie, czy nie jest przyjemnie usiąść i cieszyć się pięknym dachem z nowymi panelami słonecznymi, które dostarczają do domu czystą energię? Panele słoneczne będą zainstalowane i rozmieszczone na Twoim dachu tak jakby zawsze tam były.

Jak te korzyści zostaną osiągnięte?

Możesz szybko dowiedzieć się więcej o kwestiach technicznych i zobaczyć, w jaki sposób zapewniamy te korzyści. Pokażemy Ci w kilku krokach z ilustracjami, abyś miał jasny obraz drogi GERARD do swojego systemu paneli słonecznych.

 

Jak montować panele słoneczne na dachach Gerard?

Uchwyty do paneli słonecznych są mocowane do dachu GERAD Classic.

 

Panele słoneczne są mocowane do krokwi dachowej za pomocą uchwytów słonecznych i dachówek rurowych.

 1. KROK: uchwyt słoneczny jest przymocowany do krokwi.
 2. KROK: Dachówka z rzędu poniżej jest montowana do łat dachowych, a następnie hak zostanie przymocowany do uchwytu tuż nad dachówką.
 3. KROK: Dachówka rzędu pokrywającego uchwyt solarny jest montowana do drewnianych łat i formowana na haku dachowym bez uszkadzania powierzchni dachówki.
 4. KROK: Górny wspornik uchwytu słonecznego jest ponownie przymocowany do dolnego wspornika za pomocą śruby imbusowej i ząbkowanej nakrętki. Górny wspornik jest dociskany do dolnego końca metalowej płytki, aż dotknie samej płytki. W ten sposób wszystkie obciążenia punktowe przenoszone są bezpośrednio na konstrukcję nośną dachu. Powierzchnie płytek nie są w ogóle obciążone, co stanowi wyjątkową zaletę w porównaniu z innymi materiałami dachowymi, gdy stosowane są panele słoneczne.

 

Jak montować panele słoneczne na dachach Gerard?

 

Możesz przeczytać o przejściówce dachowej GERARD Tube Tile do bezpiecznego umieszczania linii energetycznych w naszym pierwszym blogu na temat paneli słonecznych.

Link do tego bloga udostępniamy na końcu tego artykułu.

Dlatego wierzymy w tę technikę montażu i jakie korzyści przynoszą Ci uchwyty słoneczne.

 • Idealnie wpasowuje się pod panel dachówkowy, zapobiegając penetracji pokrycia dachowego. W ten sposób zapewniona jest wodoszczelność i 50-letnia gwarancja odporności na warunki atmosferyczne Twojego dachu GERARD nie jest zagrożona.
 • Wykonane wyłącznie z wysokiej jakości aluminium. W związku z tym nie ma możliwości korozji dachówki.
 • Uchwyty solarne są wyposażone w 3 regulowane ustawienia wysokości, dzięki czemu są kompatybilne z różnymi wysokościami łat / dachówek, dzięki czemu idealnie pasują do konkretnego dachu.

Na koniec chcielibyśmy upewnić się, że cały proces instalacji nowego systemu paneli słonecznych jest bezbłędny i kompletny. Dlatego zebraliśmy listę porad, jak uzyskać idealny dach GERARD uzupełniony panelami słonecznymi.

Lista porad:

 • Wybierz profesjonalistów! Zatrudnienie autoryzowanego instalatora GERARD do montażu uchwytów słonecznych i montażu płytek rurowych ma kluczowe znaczenie. Tylko w takim przypadku pozostaje 50-letnia gwarancja na warunki atmosferyczne.
 • Współpraca wykonawców! Autoryzowany instalator GERARD musi poinformować instalatora modułu fotowoltaicznego, w jaki sposób i gdzie musi wejść podczas chodzenia po dachu GERARD. Dach nie może być uszkodzony.
 • Zdobądź kompatybilne produkty! Wszystkie materiały na dachu muszą być kompatybilne z dachówkami GERARD, aby zapobiec korozji (kontakt elektryczny między różnymi metalami). NIE należy używać miedzi i stali nierdzewnej.
 • Bądź poinformowany! Rozmiar szyn przymocowanych do haków dachowych i przenoszących moduł fotowoltaiczny zależy od lokalnych warunków, takich jak obciążenie śniegiem i wiatrem, kształt i wysokość budynku, krajowe i lokalne przepisy i normy budowlane oraz przepisy dotyczące ochrony środowiska.
 • Skontaktuj się z nami! Producent uchwytów słonecznych GERARD może wesprzeć Cię w obliczeniach wymaganych wsporników i szkicu ich położenia na dachu. Będą potrzebować lokalizacji budynku i końcówki modułu PV.

Mamy nadzieję, że uzyskaliście odpowiedzi na wszystkie pytania i teraz widzicie, że dach i panele słoneczne GERARD idealnie do siebie pasują!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o panelach słonecznych i dachu GERARD (oraz o dachówkach przejściowych do linii energetycznych), kliknij ten link do naszego innego bloga w tym temacie:

Z panelami słonecznymi na dachach GERARD, aby pokonać kryzys energetyczny”.