Największe trendy wnętrzarskie 2022 roku

Nowy rok i nowa okazja do zmian w domu. Ponieważ w domu spędzamy dużo czasu, zastanawiamy się, jak go unowocześnić z wykorzystaniem najnowszych trendów. Choć domowe przestrzenie mają odzwierciedlać nasze poczucie estetyki, podążanie za najnowszymi trendami może wprowadzić nieco „świeżego powietrza”.

Trendy, które w tym roku staną się wielkim hitem. Spójrzmy na nie:

 

Eleganckie czekoladowe odcienie

Ostatnimi czasy wielu nabywców dekoracji wprowadza do wnętrz bogaty czekoladowy brąz i jaśniejsze karmelowe kolory. Dotyczy to zarówno kolorów, jak i wykończeń oraz miękkich elementów dekoracyjnych, takich jak poduszki i pościel.

Te przyjemne cieplejsze odcienie są odpowiedzią na przesyt szarością. Za bardzo przyzwyczailiśmy się do wnętrz w jasnych i ciemnych szarościach – na każdym rogu! Widać, że szary jest wybierany dla prawie wszystkich nowych budynków, więc odcień czekoladowego brązu jest bardziej unikatowy i dostosowany do potrzeb.

Największe trendy wnętrzarskie 2022 roku

 

Klasyczne łóżka z baldachimem

Wielu projektantów wnętrz twierdzi, że w 2022 roku swoje pięć minut będą miały łóżka z baldachimem. Nadal da się zauważyć się spory wpływ historycznych i majestatycznych domów, charakteryzujących się klasycznym przepychem.

Największe trendy wnętrzarskie 2022 roku

 

Czy wiesz, co to jest maksymalizm?

Trendy zawsze zmieniają się w cyklach i zazwyczaj odbijają się w przeciwnych kierunkach. Minimalizm był (i nadal jest) tak długo popularny, że teraz wraca maksymalizm. Ten trend jest tylko „dodatkiem” – niezależnie od tego, czy jest to kwiecisty aksamit, czy XIX-wieczna francuska komoda. Albo wszystko na raz!

W tym roku prym będą wiodły bogato farbowane luksusowe tkaniny o wielu warstwach kolorów i pięknych teksturach.

Największe trendy wnętrzarskie 2022 roku

 

Ciemne kuchnie

Kuchnie bardzo się zmieniły w ciągu ostatnich pięciu lat – ciemniejsze i żywsze kolory staną się jeszcze bardziej popularne – dodają wpływowi projektanci. Takimi odcieniami kolorów można bawić się w całej kuchni.

Matowy kolor i lekko wyboista faktura zwykle ukrywają bałagan, co ma swoje pozytywne i negatywne strony! Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które niekoniecznie chcą cały czas czyścić blaty.

Największe trendy wnętrzarskie 2022 roku

 

Coś starego, coś nowego

Projektanci wnętrz są również zdania, że definiowanie stylu domów będzie zmierzało ku dodawaniu przerobionych „vintage” znalezisk i mebli zabytkowych, a także ku stosowaniu mebli pod wymiar, aby każdy dom był naprawdę wyjątkowy.

Niektóre firmy (sklepy z wyposażeniem wnętrz lub sklepy meblowe) już planują, że w najbliższej przyszłości oferować będą więcej mebli pod wymiar oraz limitowanych serii, aby zachować wyłączność dla tych klientów, którzy nie chcą oglądać swojego szytego na miarę wnętrza w wielu innych mieszkaniach.

Największe trendy wnętrzarskie 2022 roku

 

Przestrzeń prywatna jako „oaza spokoju”

Wierzymy, że każdy dom powinien mieć pewien rodzaj cichego pokoju, w którym introwertycy – a być może niektórzy ekstrawertycy – mogą się zaszyć, aby zaznać spokoju i naładować swoje „wewnętrzne baterie”.

Cichy pokój jest tym, co będzie nas „uziemiać” i zapewniać maksymalną wydajność przez cały dzień. Niech Państwo zaprojektują sobie pomieszczenie lub pokój, w którym będą mogli się schronić i znaleźć czas dla siebie (na czytanie, rysowanie, szycie lub po prostu wyciszenie się i rozmyślanie). Jest to zdrowa i skuteczna praktyka, która pozwala być bardziej obecnym dla rodziny i nadal w pełni wykorzystywać swój potencjał.

Największe trendy wnętrzarskie 2022 roku

 

Przyjemna paleta kolorów

Stwierdzono, że niektórzy ludzie są bardziej skłonni do wprowadzania do swoich domów żywszych palet kolorów – w przeciwieństwie do czystej bieli. Wykorzystują kolory takie jak: myśliwska zieleń, czerń i cieplejsze alternatywy dla bieli, takie jak beż czy kolor kremowy. Tego typu „żywe” pomieszczenia są nieco bardziej wyraziste i na pewno przyjemniejsze. Spróbujcie.

Największe trendy wnętrzarskie 2022 roku

 

Znajdź radość w codziennym życiu

Pokoje dzienne będą radośniejsze w 2022 roku. Choć nadal będą miały tradycyjne elementy, będą miejscami, w których na ścianach wyeksponowane zostaną kolekcje ulubionych przedmiotów, którymi będziemy się cieszyć przez cały dzień.

Od skromnych po wytworne – te wiszące kolekcje przyciągać będą wzrok, wywoływać piękne myśli lub po prostu przywoływać wspomnienia.

Największe trendy wnętrzarskie 2022 roku

 

Zawsze podręczna ława

Można liczyć na to, że w 2022 „na topie” będą również ławy. Oszczędzają dużo miejsca i tworzą wygodne narożniki, na których zasiąść mogą grupy różnej wielkości.

Największe trendy wnętrzarskie 2022 roku

 

Na poniższym nagraniu można obejrzeć jeszcze kilka trendów na rok 2022.

Czy któryś z wymienionych trendów przypadł do gustu? Czy chcesz w ten sposób zaaranżować swoje wnętrza?

Źródło artykułu:

Southernliving.com

youtube video