Nawet grad nie zniszczy tego dachu

Przez zmiany kliematu, ekstremanlne warunki pogodowe stają się coraz częstszymi zjawiskami. Pokrycie dachu musi wytrzymać te wyjątkowo trudne warunki. Trwałość pokryć dachowych GERARD została potwierdzona na całym świecie.

 

8 czerwca 2018 r., Črnomelj, Słowenia.

Mieszkańcy tego małego miasteczka przy granicy z Chorwacją nie wiedzieli, że ekstremalne warunki pogodowe w tym dniu zapiszą się w ich życiu. Za ciemnymi chmurami czaiła się poważna klęska żywiołowa, która nagle uderzyła i ostatecznie spowodowała ogromne szkody. Grad o niespotykanej wielkości (średnica 10 cm). Burza uderzyła w budynki, powodując znaczne zniszczenia w 1700 domach prywatnych i budynkach użytkowych, z których wiele zostało zniszczonych.

 

Widok z dachu GERARD po gradobicia w Črnomelj

Nawet grad nie zniszczy tego dachu

 

Jak widać na powyższym zdjęciu, pośród uszkodzonych dachów ten dach GERARD pozostał nienaruszony. Każdemu chyba zalezy żeby dach odporny na gradobicie.

 

Który dach najlepiej radzi sobie z gradobiciem?

Po pierwsze, kluczowy jest materiał. Dachówki ceramiczne połamane przez duże gradobicie. Jednak siła stali nie podda się temu naturalnemu wrogowi. Jego twarda powierzchnia, szczególnie pokryta kamieniami, jak dach GERARD, będzie stawiał opór i może z łatwością zwyciężyć w tej walce.

Nawet grad nie zniszczy tego dachu

Zdjęcie: Anja Klemenčič, Słowenia, idokep.hu

 

Po drugie, burze gradowe zwykle przychodzą z silnymi wiatrami, które mogą zrywać tradycyjne dachówki, a deszcz lub grad może dostac się do domu. Aby skutecznie się przed nim bronić, potrzebny będzie specjalny montaż, będący częścią standardowego montażu w przypadku dachu GERARD, który nie pozwoli dachówkom przemieszczać się. To efekt unikalnej techniki 8-punktowego mocowania dachów GERARD. Każda dachówka mocowana jest do łat dachowych w 8 różnych punktach za pomocą gwoździ, co gwarantuje, że nawet w najgorszych warunkach pogodowych będziesz mógł liczyc na swój dach.

 

Ilustracja technik montażu GERARD i innych rozwiązań dachowych.

Nawet grad nie zniszczy tego dachu

 

Zgodnie z naszymi testami i doświadczeniem właścicieli dachów GERARD na całym świecie, nasze rozwiązanie dachowe może chronić domy nawet przed huraganem o prędkości do 160 km/h.

Gradobicie może przerazić większość dachów, ale nie dach GERARD.