NIE MASZ PRZECIĘTNEGO DACHU?

NIE MASZ PRZECIĘTNEGO DACHU?

Kolor Diamant Charcoal firmy GERARD

 

Istnieją domy, które można określić mianem standardowych. Są też domy, które można by określić mianem "wyjątkowych".

Są one wyjątkowe, ponieważ mogą być np. usytuowane są w szczególnym środowisku, bardziej narażonym na ekstremalne warunki pogodowe, niż normalne domy. Mogą się znajdować w górach albo nad morzem, gdzie występują silniejsze wiatry, większe opady śniegu lub deszczu.

Mogą się one różnić również swoją konstrukcją. Ich dach może być mniej spadzisty niż dach przeciętnego domu. Albo też mogą mieć bardziej skomplikowane wymagania dekarskie. Takie specjalne domy wymagają specjalnych rozwiązań dekarskich.

Czy potrzebujesz również specjalnego rozwiązania dekarskiego?

GERARD może być odpowiedzią na Twoje pytania.

 

  • DACH POKRYWAJĄCY PODDASZE, ODPORNY NA HAŁAS

Przekształcając poddasze w obszar mieszkalny, kluczowym czynnikiem staje się ochrona przed hałasem. Możesz potrzebować lekkiego dachu, ale chcesz mieć również ciszę i komfort. Ze względu na to że GERARD to blachodachówka wykonana ze stali, jest ona lekka, jednak dzięki pokryciu warstwą naturalnego kamienia redukuje również odgłosy deszczu uderzającego o dach. Ponadto, system łączenia elementów, w którym dachówki zachodzą na siebie, również eliminuje przenoszenie dźwięku.

Właściciel domu, dumny z posiadania dachówki GERARD dzieli się z nami swoimi uwagami:

"Przewagą dachówki GERARD nad innymi lekkimi dachami jest to, że dzięki warstwie kamienia pokrywającej dachówkę, ochrona przed hałasem jest znacznie lepsza, a do tego wygląda ona dużo atrakcyjniej! Ochrona przed hałasem była dla nas czynnikiem kluczowym, gdyż mieszkamy na poddaszu i nie chcieliśmy mieć problemów
z hałaśliwym dachem. Odwiedziło nas już wielu gości, którzy chcieli zobaczyć nasz nowy dach i - mówiąc szczerze - byli zdumieni".
Pan Zoltán Sebestyén, Érd, Węgry

 

  • LEKKOSPADZISTY DACH

Dachy niektórych domów mają niskie pochylenie, więc nie można na nich montować zbyt wielu dachówek. Wymagają one specjalnych rozwiązań dekarskich, przeznaczonych do niskich pochyleń. Dachówki GERARD® często kładzie się na dachach o niskim pochyleniu. Minimalne pochylenie techniczne dachu ogranicza się do 16% (9°). Jednak, w celu aprobaty technicznej, ten limit wynosi 21% (12°),
w zależności od modelu. Długość dachu może osiągać 20 metrów.

Kształt dachówki i technologia wytłaczania zapewnia jej wodoszczelność zarówno w kierunku poprzecznym jak i wzdłużnym. System niewielkich paneli mocowanych mocowanych na zakładkę tworzy wodoszczelne zabezpieczenie dachu o niskim pochyleniu. Metalowe dachówki GERARD® mają uniesione krawędzie, co zapewnia doskonałe uszczelnienie nawet podczas silnych wiatrów.

 

  • DACH W GÓRACH

Góry są piękne, ale również wymagające jeśli chodzi o technologię dachu. Planując budowę domu w tym szczególnym środowisku mamy do czynienia nie tylko z obfitością piękna, ale również z wieloma wyzwaniami. Spadziste dachy drewniane, powszechnie stosowane w rejonach górskich, na dłuższą metę nie zapewniają bezpiecznego pokrycia dachu.  Drewniane dachy są nie tylko podatne na działanie silnych wiatrów ale również gradu, nie wspominając o zagrożeniu pożarowym.

Firma GERARD opracowała profil dachówki GERARD CORONA specjalnie pod kątem takiego rodzaju domów.

Jego wygląd przykuwa wzrok na podobieństwo tradycyjnych, drewnianych dachów spadzistych, ale objęty jest on 50-letnią gwarancją, co mówi samo za siebie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i trwałość. Wykonany z silnej stali odpornej na korozję, montowany w poziomie, gdzie poszczególne dachówki mocowane są w 8 różnych punktach. Niewielu innych producentów może się poszczycić równie niezawodną ochroną Twojego górskiego domu, co dach GERARD CORONA.

Ponadto, lekką dachówkę można łatwo transportować do miejsc trudnodostępnych. Ich technologia zapewnia również brak ryzyka pęknięcia podczas transportu.

No i wreszcie, atrakcyjnego wyglądu dachówki GERARD® nie szpecą zapory śniegowe. Powłoka z ziaren z naturalnego kamienia spełnia tę samą funkcję, co zapory śniegowe. Podczas odwilży woda powstała w wyniku topnienia ścieka pod śniegiem przez kamienne ziarna. Śnieg topnieje na dachu.

Czy jesteś właścicielem wyjątkowego domu?

Mamy dla Ciebie wyjątkowy dach.

Chcesz się dowiedzieć więcej?