Przeciwdziałanie zsuwania się śniegu z dachu

Zima oznacza dla nas nie tylko piękne, szczęśliwe i białe święta, oraz zabawę na białym puchu. Jest to również czas ryzyka osuwającego się z dachów nadmiaru śniegu. Odpowiedzialnością każdego właściciela domu jest zrobić wszystko by przeciwdziałać ewentualnym szkodom z tym związanym. Co można zrobić?

Przeciwdziałanie zsuwania się śniegu z dachu

 

Szczególnie w regionach górskich niezwykle istotnym jest zapobieganie zagrożeniom osuwania się śniegu z dachu. Warto dodać, że sporo zależy od rodzaju dachu z jakim mamy do czynienia, stąd już na etapie wyboru pokrycia dla naszego domu, dobrze byłoby się zastanowić nad właściwym wyborem.

 

Rodzaj pokrycia dachowego a śnieg

Dla wszystkich właścicieli domów z pokryciem betonowym czy ceramicznym, sporym wyzwaniem jest zapobieganie osuwaniu nadmiarów śniegu z gładkiej powierzchni dachu. Spadający śnieg może nie tylko uszkodzić orynnowanie, stojące przy domu pojazdy, elementy ogrodzenia, czy krzewy, ale również może być niebezpieczny dla przechodzących w pobliżu ludzi. Podstawową formą zabezpieczenia jest zakup i montaż dodatkowych elementów na dachu, w postaci niepopularnych płotków śniegowych, które zakłócają linię i wizerunek dachu.

 

Skuteczna alternatywa dla płotków śniegowych

W asortymencie dachów stalowych dominujące rozwiązanie to obecnie pokrycia lakierowane. Rośnie segment wysokiej jakości pokryć malowanych w systemie proszkowym, jak i dachówek pokrytych posypką, kruszywem naturalnym skalnym, które przez ostatnie trzy dekady dały się poznać jako niezwykle trwałe rozwiązanie. Te ostatnie zabezpieczone dodatkowo antykorozyjnie, wydajną i aktywną cząsteczkowo powłoką alu cynk gwarantują wieloletnie spokojne użytkowanie. Nieregularna powłoka posypki skalnej na dachu, do złudzenia przypomina pokrycia ceramiczne czy betonowe, zwłaszcza z większej odległości. Jednak GERARD to nie tylko widowiskowy wygląd dachów, ale również i przede wszystkim wysokie bezpieczeństwo, odporność na lód, gradobicie czy wichury. Dodatkowo dachy z posypką oferują jeszcze jeden nieoczekiwany walor podnoszący bezpieczeństwo dachu, szczególnie w zimie:

 

Szorstka powłoka dachówki z posypką skalną przeciwdziała zsuwaniu się śniegu.

Płatki śniegu doskonale łatwo osiadają na szorstkiej powłoce posypki skalnej dachówek Gerard, a wraz z narastającym opadem śniegu, powoli i stopniowo, a co ważne równomiernie, rozkładają się na całej powierzchni dachu. Nie ma obawy, że nawet wysoka powłoka śnieżna zsunie się z dachu, uszkadzając orynnowanie czy zagrażając otoczeniu. Śnieg spokojnie i stopniowo rozpuści się gdy temperatura wzrośnie. Nie musicie zajmować się myśleniem o zabezpieczeniu swojego dachu, nie musicie wydawać dodatkowych pieniędzy, możecie po prostu cieszyć zarówno w zimie jak i w lecie pięknem Waszego dachu, pięknem nie zakłóconym tymi,….co tu dużo mówić niezbyt zgrabnymi płotkami śniegowymi.