Przewodnik po dekoracjach świątecznych

Niezależnie od tego, czy marzysz o wielkiej choince wypełniającej Twój salon, czy planujesz postawić modną alternatywę dla choinki w swoim małym mieszkaniu, przygotowaliśmy dla Ciebie przewodnik z poradami i wskazówkami, które pozwolą Ci zachować w domu wesoły i jasny nastrój przez cały okres świąteczny.

Przewodnik po dekoracjach świątecznych

 

3 WSKAZÓWKI ZANIM ZACZNIESZ DEKOROWAĆ SWÓJ DOM

 

1. WYBÓR I ZAKUP CHOINKI

Nie lekceważ miejsca, w którym chcesz postawić choinkę. Zanim pójdziesz na zakupy mądrze jest zmierzyć wysokość sufitu. W tym celu należy wybrać choinkę, która jest około 20 cm niższa niż zmierzona wysokość sufitu. Aby stwierdzić, czy choinka jest świeża, należy uszczypnąć koniec gałązki. Jeśli kilka igieł spadnie na ziemię, to znaczy, że choinka zaczęła już usychać. Kiedy już wybierzesz idealne drzewko, poproś sprzedawcę, aby go odpowiednio zapakował i zabezpieczył. W przypadku sztucznych choinek nie trzeba się o to martwić, ponieważ nie ma takich problemów z ich "świeżością".

 

2. KLUCZOWE ZNACZENIE MA NAWILŻANIE

Po powrocie do domu należy nową choinkę jak najszybciej podlać i umieścić ją z dala od źródeł ciepła (nie dotyczy choinek sztucznych). W ciągu następnych kilku dni podlewaj drzewko jak najczęściej - dzięki temu zachowa świeżość i będzie dłużej    służyło. Przed dekorowaniem odczekaj co najmniej 24 godziny, aby dać gałęziom czas na dostosowanie się do temperatury panującej w Twoim domu. Co najważniejsze, pamiętaj, aby przed pójściem spać wyłączyć światełka świąteczne ze względów bezpieczeństwa.

Jeśli wolisz sztuczną choinkę, zainwestuj w produkt wysokiej jakości, który przetrwa kilka lat, aby w ten sposób przyczynić się do ochrony środowiska. Obecnie w sklepach można kupić modele sztucznych choinek, które mają już wbudowane oświetlenie, co znacznie ułatwia dekorowanie. Jeśli niektóre gałązki są zbyt długie, można je po prostu przyciąć nożyczkami do pożądanej długości. Należy również rozluźnić gałęzie, ponieważ takie drzewka zazwyczaj są zapakowane w stosunkowo małych opakowaniach, gdzie choinki są bardzo ściśnięte. Jeśli masz w domu jakiegoś zwierzaka, zabezpiecz choinkę i przymocuj ją do ściany tak, aby nie można jej było przypadkowo przewrócić.

 

3. WYBIERZ DLA SWOJEJ CHOINKI WŁAŚCIWE MIEJSCE

Wybierz miejsce, w którym umieścisz swoją "idealną" choinkę świąteczną, ale upewnij się, że nie znajduje się ona w środku obszaru, w którym lubią przebywać dzieci i zwierzęta domowe. Inną opcją jest to, aby nowe miejsce stało się inspiracją do nowego sposobu dekorowania choinki - z uwzględnieniem innego nowego miejsca (kuchnia, jadalnia, sypialnia, większy przedpokój itp.).

Przewodnik po dekoracjach świątecznych

 

PONADCZASOWE TRENDY

Z dekorowaniem choinki łatwo czasem przesadzić, ale aby uzyskać jednolity wygląd, najlepiej jest zainspirować się już istniejącą kolorystyką pokoju. Tegoroczne modne choinki noszą nowoczesną mieszankę czerni, czerwieni, odcieni szampana i złota. Inne trendy choinkowe to przepych, jak np.: perły, biżuteria, aksamit. Dla tych, którzy mają trochę więcej wyobraźni i są dziećmi w sercu, możesz udekorować pokój lub choinkę postaciami zwierzęcymi, takimi jak: sowy, czarne lub polarne niedźwiedzie, lamy itp.

 

DUŻO ŚWIATEŁEK DLA IDEALNEGO WIZERUNKU CHOINKI

Tęsknisz za choinką godną zdjęcia na Instagramie? W takim razie upewnij się, że udekorujesz choinkę dużą ilością światełek. Zacznij od góry w dół, od pnia do czubków gałązek (nie zapomnij ukryć wszelkich niedoskonałości lub widocznych zatyczek). Aby uzyskać elegancki i ciekawy wygląd, używaj tylko jednego odcienia - najlepiej miękkiej bieli - i unikaj migotających światełek!

Przewodnik po dekoracjach świątecznych

 

POWIEŚ TO, CO NAJLEPSZE

Gdy już posortujesz swoje dekoracje według koloru i stylu, powieś te najpiękniejsze na najbardziej widocznych gałęziach, na różnych wysokościach i szerokościach. Idealnie, pięć do siedmiu pasujących do siebie (lub podobnych) elementów to najlepszy sposób na uzyskanie skoordynowanego wyglądu. Gwiazda powinna nadal "świecić" na samym czubku.

Przewodnik po dekoracjach świątecznych

 

ZORGANIZUJ OZDOBY

Następnie powieś więcej jednokolorowych ozdób o różnych rozmiarach z lewej i prawej strony, wyżej i niżej, tak, jak by były powieszone na rogach wyimaginowanego trójkąta. A co, jeśli nie mamy ozdób lub nie chcemy ich w tym roku? Nie ma problemu! W zależności od życzeń lub wyobraźni możesz wykorzystać również inne świąteczne przedmioty: stare kartki świąteczne, zdjęcia w ramkach, figurki, cukierki, świąteczne kolędy itp.

 

KIEDY CHOINKA NIE JEST POTRZEBNA

Przewodnik po dekoracjach świątecznych

 

Osiem doskonałych pomysłów na świąteczne dekoracje bez choinki.

  1. Wrzuć kilka gałązek i bombek do dużego słoika lub szklanego pojemnika.
  2. Postaw starą drabinę w rogu salonu i owiń ją w dekoracje i białe lampki.
  3. Naklej na ścianę kartki świąteczne w kształcie choinki lub stwórz kalendarz adwentowy w kształcie trójkąta.
  4. Złóż prezenty (przewiązane sznurkiem) w kształt przypominający choinkę.
  5. Wytnij z kawałka drewna prosty geometryczny kształt choinki. Następnie zrób w nim dziurki i powtykaj w nie ozdoby.
  6. Użyj czterech lub pięciu drewnianych deseczek o różnych rozmiarach, aby zbudować półkę ścienną w kształcie choinki. Kiedy dotrzesz na górę, przyczep do niej gwiazdkę, a dolne półki wyłóż ozdobami z bombek.
  7. Zastąp choinkę nowoczesnym wieńcem z ozdobami i lampkami.
Przewodnik po dekoracjach świątecznych

 

 

Źródło artykułu:

Styleathome.com (Guide for Christmas Decorating)