STUDIUM PRZYPADKU: DACH STALOWY POKRYTY KAMIENIEM LUB PŁYTKI BETONOWE

STUDIUM PRZYPADKU: DACH STALOWY POKRYTY KAMIENIEM LUB PŁYTKI BETONOWE

 

Właściciele marzyli o wybudowaniu domu rodzinnego na jednym z najmodniejszych przedmieść miasta Debreczyn na Węgrzech. Wszystko poszło zgodnie z planem, gdy nagle stanęli przed trudną decyzją…

Generalny wykonawca, firma Kohlberger Bau Ltd., była wykonawcą domów prefabrykowanych zbudowanych z dachów drewnianych z prostymi rozwiązaniami dachowymi. Firmę wybrano przede wszystkim ze względu na szybkość i precyzję. Zgodnie z oczekiwaniami, na budowie wszystko przebiegało szybko i precyzyjnie, aż do pewnego momentu: potrzebne było nowe rozwiązanie pokrycia dachowego.

 

KIEDY DACH METALOWY ZNACZNIE PRZEBIJA DACHÓWKĘ BETONOWĄ

 

Ten konkretny punkt powstał w wyniku wymuszonego przeprojektowania, które spowodowało zmianę kąta nachlenia dachu. Na niższym kącie nachylenia nie dało się już zamontować dachówki betonowej, dlatego trzeba było poszukać alternatywy. Gama producentów znacznie się zmniejsza, jeśli mamy dach o niskim nachyleniu. Kilku producentów może zaakceptować niższy kąt zgięcia, jednak tylko przy nowej kolejności warstw powłoki podkładowej. Jednak montaż nowej warstwy podniósłby koszty i spowodowałby opóźnienie w budowie, czego właściciele nie chcieli, aby miało miejsce. Potrzebowali dobrej decyzji i to szybko.

Uratował sytuację wykonawca, który szybko zaproponował idealne rozwiązanie. Przypomniał sobie specjalne rozwiązanie dachowe, z którym wcześniej nie pracował, ale zawsze chciał spróbować ze względu na jego wyjątkowe zalety: pokryte kamieniem, stalowe panele GERARD.

Te odporne na korozję blachodachówki są nie tylko niewiarygodnie lżejsze od swoich betonowych odpowiedników (różnica masy może sięgać nawet siedmiokrotności na metr kwadratowy), ale także pozwalają na znacznie bardziej elastyczną konstrukcję, ponieważ niektóre profile GERARD można nawet montowane na dachach o nachyleniu 12 stopni.

STUDIUM PRZYPADKU: DACH STALOWY POKRYTY KAMIENIEM LUB PŁYTKI BETONOWE

GERARD Diamant, w kolorze grafitowym. Minimalne nachylenie: 14˚.

 

Wisienką na torcie było to, że firma GERARD w odróżnieniu od innych producentów zaskakująco szybko dostarczyła potrzebną ilość dachówek o profilu Diamant w starannie dobranym przez klientów kolorze Antracyt (Charcoal).

 

JAK WYGLĄDA INSTALACJA GERARDA?

 

Chociaż ekipa dekarska po raz pierwszy zamontowała dach GERARD, w mgnieniu oka zdobyła techniczną wiedzę i przystąpiła do pracy z zabawną łatwością. Montaż był logiczny, panele były łatwe w użyciu ze względu na niewielką wagę i idealnie pasowały do drewnianej konstrukcji dachu. Docenili doskonałą jakość i dokładne pomiary. Nawet unikalna technika montażu odpornego na burzę firmy GERARD również nie stanowiła żadnego wyzwania, gdyż 8-punktowe mocowanie zapewnia ochronę nawet przed huraganowymi wiatrami.

Dachy stalowe pokryte kamieniem GERARD i drewniane konstrukcje dachowe to doskonałe połączenie: oba są lekkie jak piórko i umożliwiają precyzyjną, szybką i, co nie mniej ważne, mniej męczącą pracę fizyczną.

 

ZNAMY BETON, ALE JAK WYTRZYMAŁY JEST DACH METALOWY?

 

Jednym z problemów związanych z dachami metalowymi jest korozja, a drugim – jak w przypadku wszystkich występujących dachowych – jest ochrona i zachowanie w ekstremalnych warunkach warunków.

Dach GERARD wykonany jest ze stopu metalowego odpornego na działanie atomsferyczne, co pozwala producentowi oferować 50-letnie zabezpieczenie na warunkach dostępne na wszystkich dachach.

Wyjątkową ochronę przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi zapewnia mocny stalowy korpus, powłoka z kamienia naturalnego i wspomniana powyżej unikalna technika mocowania odpornego na burze. Ani ulewne deszcze, ani huraganowy wiatr, ani duży grad nie powodują żadnych problemów dla tego wyjątkowo wytrzymałego, a jednocześnie lekkiego dachu.

STUDIUM PRZYPADKU: DACH STALOWY POKRYTY KAMIENIEM LUB PŁYTKI BETONOWE

Dach GERARD w 100% nadający się do recyklingu, w połączeniu z panelem słonecznym, stanowi naprawdę przyjazną dla środowiska i zrównoważoną alternatywę dla wielu innych tradycyjnych pokryć dachowych.

JAK WYGLĄDA KOMPLETNY DACH?

 

Wykonawcy byli dumni, a właściciele z radością obejrzeli ukończony, zupełnie nowy dach. Dzięki pokryciu kamieniem naturalnym i modnemu kształtowi profili sąsiedzi nie zauważyliby, że dom nie ma betonowego dachu. Ale gdyby tylko wiedzieli, że na ich ulicy właśnie zainstalowano rozwiązanie dachowe o wiele bardziej wyjątkowe niż tradycyjny dach betonowy!