Wymiana dachu krok po kroku

Ponowne pokrycie /  wymiana dachu może być koniecznością. Jeśli twój dach przecieka, nie może już spełniać wymagań bezpiecznego budynku. Inwestycja w Twój dom staje się nieunikniona. Dlatego rozpoczęliśmy serię artykułów / blogów, które obejmują każdy aspekt renowacji dachu. Pierwszy artykuł przedstawia ogólny zarys wzystkich niezbędnych prac.

Wymiana dachu krok po kroku

Szczelny dach to jeden z pierwszych warunków bezpiecznego domu dla rodziny.

 

Jak wygląda proces wymiany dachu?

Jeśli zastosujesz się do naszych porad poniżej – i do reszty naszej serii blogów – nie przegapisz żadnego elementu układanki i poprowadzisz ten projekt z większa pwenością i spokojem.

 

1. Nie licz jedynie na swoją intujcję, zaufaj profesjonalistom!

Możesz ulec pokusie, aby pomyśleć, że zrobisz to sam lub ze znajomymi, aby obniżyć koszty („Przecież i tak jestem majsterkowiczem”). Wręcz przeciwnie, ekspert od pokryć dachowych może zaoszczędzić mnóstwo czasu i mnóstwo pieniędzy. Jeśli to robisz, rób to we właściwy sposób! Nie ma nic bardziej frustrującego niż ponowne naprawianie czegoś.

Być może zdajesz sobie z tego sprawę, ale wciąż drapiesz się po głowie z pytaniem „OK, ale gdzie znaleźć godnego zaufania dekarza?” Przygotowaliśmy 2 narzędzia dla klientów takich jak Ty:

  • Mapę naszych Partnerów
  • Oraz listę ekip współpracującyhc z nami

Listy te znajdziecie łatow na naszej stronie GERARD website. Dekarze Ci nie są zatrudnieni przez GERARD. To niezalezne ekipy oraz wykonawcy, którzy są przez nas szkoleni i specjalizują się w lekkich, odpornych na burze instalacjach GERARD.

 

2. Ocena dekarza: stan dachu i koszt wymiany dachu

Kiedy ekspert przyjedzie do Ciebie, zbada stan Twojego dachu i może dostrzeże szczegóły i możliwości, których Ty nie zauważysz. Na przykład mógłby stwierdzić, że twoja więźba dachowa jest w tak dobrym stanie, że dobrej jakości lekkie dachówki można zainstalować bezpośrednio na istniejącym starym dachu, dodając tylko nowe łaty. Zyskałeś już czas i pieniądze! Ominiesz tę szansę wybierając ciężkie, tradycyjne płytki ceramiczne lub betonowe.

Wreszcie, dekarz może oszacować koszt prac, a nawet sporządzić szczegółową wycenę wymiany dachu.

 

3. Czas jest kluczowy

Dobra wiadomość dla właścicieli domów dzisiaj jest taka, że w obecnej sytuacji gospodarczej dekarze mają mniej nowych budynków do pokrycia i dlatego szybciej możesz rozpocząć prace na swoim dachu. W związku z tym łatwiej jest również określić odpowiednią datę startu, która oczywiście zależy od pogody. Nadal możesz potrzebować trochę elastyczności, jeśli chodzi o dokładny czas wymiany dachu. Po uzgodnieniu wyceny oczekuje się wpłaty zadatku w wysokości 50%. Jeśli chodzi o czas wymiany dachu przy użyciu lekkich i większych dachówek GERAD, to można ją zakończyć w ciągu tygodnia roboczego.

 

4. Poszczególne tapy projektu wymiany dachu

Na koniec (w skrócie) przeprowadzimy Cię przez cały proces renowacji dachu.

  • Po pierwsze, dekarze muszą przygotować niezbędne zabezpieczenia budynku do bezpiecznego ruchu potrzebnego przy pracy na wysokośc Powstanie rusztowanie.
  • W razie potrzeby obecne pokrycie dachowe zostanie usunięte.
    Doradzi Ci w tej kwestii Twój ekspert dekarski GERARD.
  • Dochodzi do oceny podkonstrukcji dachu, przygotowania połaci dachowej do prac i zamontowania nowych łat dachowych w razie potrzeby.
  • Wreszcie na Twoim dachu pojawią się zupełnie nowe blachodachówki, co wprawi Cie w ogromne zadowolenie! Wszystkie systemowe akcesoria zostaną zainstalowanein. wiatrownica, gąsiory na kalenicy oraz inne obróbki blachareskie. Wszystkie materiały będa pokryte naturalnym kamieniem, tak jak panele blachodachówki GERARD.
  • „After party”: dekarze dbają o czystość i porządek na swoim miejscu oraz dokonują ostatecznej inspekcji wykończonego dachu.
  • Wszelkie pozostałe płatności należy uiścić, a wniosek o gwarancję GERARD można złożyć online, szybko i łatwo. 50-letnia gwarancja wodoodporności.

 

 

Jože Trpin
Specjalista do spraw technicznicznych, Europa
SYSTEMY DACHOWE GERARD