Aluminiowo-cynkowy versus cynkowo-aluminiowy versus ocynkowane

Aluminiowo-cynkowy versus cynkowo-aluminiowy versus ocynkowane

Ten, który jest odporny na warunki pogodowe najdłużej!

WYZWANIE NA WYBRZEŻU

Badania naukowe i prace rozwojowe GERARD są połączone z pracami laboratoryjnymi i z prawdziwymi zagrożeniami oraz z ponad 50-letnim doświadczeniem w stosowaniu stali do budowy dachów. Systemy dachowe GERARD zawierają dachy doświadczalne, które zostały zainstalowane ponad 30 lat temu i wciąż są monitorowane.

W bardzo trudnym środowisku  dzikiego, surowego zachodniego wybrzeża Wyspy Północnej Nowej Zelandii, dachówki wykonane z trzech różnych materiałów, stali cynkowanej (100% cynku), cynkowo-aluminiowe (95% cynku i 5% z aluminium) oraz aluminiowo-cynkowe (43,5% cynku, 55% aluminium, 1.5% krzemu) zostały zainstalowane obok siebie. Dachówki ze stali cynkowanej musiały zostać wymienione po 14 latach, cynkowo-aluminiowe po 16 latach.

Dachówki aluminiowo-cynkowe pozostają w dobrej kondycji po niemal 30 latach i nadal będą oceniane w przyszłości. Dachówki ze stopu aluminiowo-cynkowego nie wykazują oznak korozji po bokach lub na ogólnej powierzchni i z pewnością okazują się lepsze od tych z galwanizowanej stali oraz z cynku i aluminium pod innymi względami, szczególnie w obszarach nie mytych, takich jak boki lub spód blacharek dachowych.

We wszystkich testach GERARD w laboratorium i w rzeczywistości, stop aluminium-cynk przewyższać alternatywy blachy ocynkowanej i stopu cynkowo-aluminiowego.

SPRAWDZONE NA CAŁYM ŚWIECIE

Nawet największy na świecie wytwórca stali stwierdza, że stop aluminiowo-cynkowy przewyższa stopy cynku i cynkowo-aluminiową stal.

Stąd pewność Systemów Dachowych GEARAD, że materiał aluminiowo-cynkowy zapewnia największą trwałość dachówki.

 

Twoja korzyść

Ochrona stopu aluminiowo-cynkowego zapewnia doskonałą odporność na korozję, dzięki temu Twój dach GERARD jest trwalszy co najmniej dwa razy dłużej niż dach z powłoką galfan.

Dlatego też śmiało możemy udzielić 50-letniej gwarancji dla twojego dachu GERARD.