Jak mam wybrać właściwy kolor dla mojego domu?

Dach stanowi sporą część domu, a zatem wybór koloru może być istotną decyzją dla jego właściciela. Świetnie jeśli możesz skorzystać z konfiguratora, który umożliwi wizualizację twojego dachu. Znajdziesz go u nas! Kliknij na Konfigurator Dachu GERARD. Przygotowaliśmy kilka pomysłów od ekspertów, aby pomóc Ci wybrać kolor dachu.

 

• Kolory dachu

Eksperymentuj z kolorami. Jedną z rzeczy, której należy unikać to dobieranie takich samych kolorów. Różnice w kolorach sprawiają, że kolorystyka na zewnątrz jest odpowiednio zbalansowana. Jeśli również przemalowujesz swój dom rozważ najpierw wybór koloru dachu, ponieważ dostępny jest szerszy wybór kolorów farb niż dachów. Pamiętaj, że dach stanowi około 30% całego efektu wizualnego Twojego domu, a zatem dobry dobór jego koloru jest istotny! Umieść próbki koloru dachu na tle pomalowanych ścian w celu odpowiedniego dopasowania.

 

• Szczegóły

Będziesz zaskoczony jaką różnicę robią detale takie jak: rynny, gzymsy, okapy oraz rury spustowe. Większość konsultantów zgadza się, że najlepszym podejściem jest dopasowanie koloru rynien i dachu, ponieważ z kilkoma wyjątkami rynny i rury spustowe nie są ozdobnymi elementami domu i im mniej są zauważalne, tym lepiej.

 

• Ciepło i słońce na Twoim dachu

Twój dach będzie pochłaniał ciepło ze słońca i przenosił je do domu. Jaśniejsze kolory są bardziej refleksyjne więc jeśli wybierzesz kolor jaśniejszy o kilka odcieni, możesz sprawić, że Twój dom będzie chłodniejszy. Jednak nie musisz posuwać się za daleko i wybierać białego dachu. Nie zapomnij również o izolacji ponieważ jest to najlepsza ochrona przed gorącem oraz zimnem.

 

• Inne wskazówki dotyczące doboru koloru

Profil i nachylenie dachu, jak również otoczenie Twojego domu może odgrywać istotną rolę w jego ogólnym wyglądzie.

Kiedy kolor dachu został już wybrany prostym zabiegiem, który pomaga upewnić się, że kolor pasuje do reszty domu jest wybranie tego samego koloru w mniejszych dawkach w trzech różnych miejscach wokół domu (np. na skrzynce pocztowej, na ogrodowej altanie, na drzwiach do garażu lub na przednim ogrodzeniu). Umieszczenie tego koloru w innych miejscach zwłaszcza na przodzie posesji, zapewni zrównoważoną kolorystykę domu. Nie polegaj jedynie na kolorach z broszury.