Jak wygląda standardowa procedura wymiany dachu?

  • Potrzebny jest profesjonalny dekarz. Jeśli skontaktujesz się z firmą Gerard, my skontaktujemy Ciebie z dekarzem Gerard w Twojej okolicy. Nie będzie on pracownikiem firmy GERARD, ale niezależnym podwykonawcą, który został przez nas przeszkolony i specjalizuje się w instalacjach dachów GERARD.
  • Wizyta dekarza. Dekarz GERARD przyjedzie do Ciebie, aby obejrzeć Twój dach. Na miejscu może zaoferować Ci profesjonalne porady i udzielić informacji na temat interesujących Cię szczegółów. Ponadto otrzymasz bezpłatną wycenę wymiany tego konkretnego dachu.
  • Znajdź odpowiednią datę. Jeśli zgodzisz się na wycenę, zazwyczaj wymagany jest 50% depozyt, a prace zostaną zaplanowane na wyznaczony termin. (Pamiętaj, że wszystkie prace związane z dachem zależą od pogody, więc sztywne i krótkie terminy będą musiały być nieco bardziej elastyczne!)
  • Ten ważny dzień. Instalacja zazwyczaj zajmuje około jednego tygodnia od początku do końca i odbywa się w jasnych i przećwiczonych etapach:
  1. Wznoszenie rusztowania i zabezpieczanie krawędzi dachu
  2. Zdejmowanie starego pokrycia dachowego i utylizacja poza miejscem instalacji
  3. Sprawdzenie więźby dachowej, przygotowanie powierzchni i instalacja nowych łat, jeśli to konieczne
  4. Instalacja nowego dachu ze wszystkimi kalenicami, narożami, gąsiorami itp. (zazwyczaj jeden dzień)
  5. Prace porządkowe w ogrodzie i ostateczna inspekcja nowego dachu
  • Końcowe zatwierdzenie: Wymagana jest płatność wszelkich zaległości i dekarz Gerard dostarcza certyfikat gwarancji oraz poradnik na temat konserwacji