Jak sprawdzić czy mój dach spełnia swoją funkcję?

  • Jak mówi powiedzenie: dziecko jest na całe życie, a nie tylko na święta. Tak jak dach. Wybór dachu to decyzja długoterminowa. Pomyśl, co będzie pasowało architektonicznie do całego domu. Mody się zmieniają, a Twój dach będzie prawdopodobnie na dziesięciolecia.

  • Lokalizacja Twojego domu to ważny czynnik. Jeśli mieszkasz blisko wybrzeża lub w okolicy znanej z silnych wiatrów, ekstremalnej pogody oraz dużej ilości opadów śniegu, musisz znaleźć system pokrycia dachowego, który pomoże zminimalizować potencjalne problemy z korozją, przeciekami lub uszkodzeniami pokrycia. Tak się składa, że znamy pewien system pokrycia dachowego, który jest odporny na ekstremalne warunki pogodowe ;)

  • A poważnie mówiąc, dekarstwo to specjalistyczna, oddzielna branża. To nie jest praca dla firmy ogólnobudowlanej lub guru zrób-to-sam. Upewnij się, że nie zlecisz tej pracy przyjacielowi, który twierdzi, że zna się na wszystkim.

  • Wycena dachu może być skomplikowana i myląca. Upewnij się, że wszystkie koszty są wliczone - takie jak okładziny kartonowe, łaty, robocizna i inne materiały związane z dachem - aby można było porównać każdy element.

  • Dowiedz się jakie opcje są dostępne, zanim się zdecydujesz. Pierwszym krokiem jest wyszukanie informacji - w internecie, w terenie, przez telefon i rozmawiając z innymi właścicielami domów. Ta część - Poznaj dachy - ma na celu pomóc Ci wyszukać informacje na temat dachów, abyś mógł podjąć decyzję, z której będziesz zadowolony przez następne dziesięciolecia.