Jak usunąć śnieg z podjazdu bez łopaty: 7 rozwiązań, które działają

Jak usunąć śnieg z podjazdu bez łopaty: 7 rozwiązań, które działają

Jeśli nie masz łopaty do śniegu i stresujesz się gromadzeniem się śniegu na podjeździe i chodniku, nadal możesz utrzymać je w czystości dzięki tym pomocnym wskazówkom.

Kiedy pada śnieg, dzieci cieszą się i wyciągają sanki – dorośli natomiast sięgają po łopaty do śniegu. Ale co się stanie, jeśli nie masz pod ręką łopaty?

Niezależnie od tego, czy śnieg pojawił się niespodziewanie, czy łopata jest złamana lub zagubiona, istnieją inne skuteczne sposoby na zapewnienie bezpieczeństwa i braku śniegu na ścieżkach i chodnikach wokół Twojej posesji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak usunąć śnieg z podjazdu bez łopaty.

 

1.) Sól

 

Być może najbardziej oczywistym sposobem na pozbycie się śniegu bez łopaty jest posolenie podjazdów i chodników. Chociaż wymaga to dokładniejszego wyczucia czasu niż odśnieżanie, solenie jest sprawdzoną i niedrogą alternatywą dla profesjonalnego odśnieżania.

Jak usunąć śnieg z podjazdu bez łopaty: 7 rozwiązań, które działają

Spróbuj użyć soli na podjazd, zanim nadejdzie śnieg. Sól kamienna zaczyna topić śnieg i lód, obniżając temperaturę zamarzania wody ze zwykłych 32 stopni Fahrenheita do około 15 stopni. Około 12 uncji soli kamiennej to wszystko, czego potrzeba, aby oczyścić podjazd o długości 20 stóp.

Należy pamiętać, że solenie podjazdu działa tylko do określonej temperatury, około 5 stopni Fahrenheita, w którym to momencie lód będzie się tworzył zamiast topnieć. W tym momencie powinieneś połączyć sól z piaskiem, aby uzyskać dodatkową przyczepność.

 

2.) Maty do topienia śniegu

 

Rozważ inwestycję w maty do topienia śniegu, zanim spadnie pierwszy śnieg w sezonie. Te maty łatwo się instalują; Po prostu umieść je wzdłuż chodnika i podłącz, gdy nadejdą burze. Maty do topienia śniegu nagrzewają się za pomocą energii elektrycznej, topiąc śnieg podczas opadania.

Jak usunąć śnieg z podjazdu bez łopaty: 7 rozwiązań, które działają

W szczególności zalecane są opcje antypoślizgowe, takie jak te wysoko oceniane maty do topienia śniegu HeatTrak dostępne w Amazon, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Niezależnie od marki, którą wybierzesz, możesz przesuwać maty tam, gdzie są potrzebne, w przeciwieństwie do stałego systemu podgrzewanego podjazdu. Maty do topienia śniegu mogą również dodać trochę dodatkowej przyczepności do chodnika i podjazdu, aby zapobiec poślizgnięciom i upadkom.

 

3.) DIY Topnienie lodu

 

Jednym z pomysłów na usunięcie śniegu z podjazdu bez łopaty lub soli jest użycie wody i kilku domowych składników, aby stworzyć stopiony śnieg DIY.

Jak usunąć śnieg z podjazdu bez łopaty: 7 rozwiązań, które działają

Wymieszaj 1/2 galona ciepłej wody z sześcioma kroplami płynu do naczyń i 1/4 szklanki alkoholu do nacierania - alkohol ma niższą temperaturę zamarzania niż woda, co czyni go niezbędnym składnikiem roztworu do topienia lodu. Wlej lub spryskaj roztwór śniegiem i lodem, aby usunąć nagromadzony lód na podjeździe. Następnie zmieść nadmiar wody, aby zapobiec tworzeniu się nowego lodu.

 

4.) Dmuchawa do liści

 

Jeśli brakuje Ci odśnieżarki i łopaty do śniegu, możesz mieć idealnie odpowiednią alternatywę siedzącą w garażu. Dmuchawa do liści może być używana do usuwania lekkiego i puszystego śniegu przy minimalnym wysiłku.

Jak usunąć śnieg z podjazdu bez łopaty: 7 rozwiązań, które działają

Odśnieżanie za pomocą dmuchawy do liści świetnie sprawdza się w przypadku sypkiego śniegu, ale ma swoje ograniczenia: jeśli śnieg jest wypełniony wilgocią, staje się zbyt ciężki, aby dmuchawa do liści mogła go skutecznie usunąć. W tym momencie powinieneś zmienić taktykę odśnieżania podjazdu na jedną z innych wymienionych tutaj opcji.

 

5.) Zamiatanie

 

Jeśli nie masz wystarczającej ilości rocznych opadów śniegu, aby uzasadnić zakup łopaty do śniegu lub masz tylko mały chodnik do odśnieżenia, sięgnij po miotłę i zajmij się śniegiem za pomocą ręcznej siły.

Jak usunąć śnieg z podjazdu bez łopaty: 7 rozwiązań, które działają

Ta metoda najlepiej sprawdza się w przypadku lekkiego, puszystego śniegu; Grubszy, cięższy śnieg będzie wymagał więcej wysiłku z Twojej strony. Miej oko na padający śnieg i zmieść go, zanim nagromadzi się zbyt mocno.

Dzięki tej metodzie być może będziesz musiał odbyć kilka wycieczek na zewnątrz, aby Twoje ścieżki były wolne od śniegu.

 

6.) Plandeki

 

Czy zazwyczaj pakujesz plandeki na sezon zimowy? Jeśli tak, rozważ trzymanie ich pod ręką, aby usunąć śnieg z podjazdu bez łopaty.

Jak usunąć śnieg z podjazdu bez łopaty: 7 rozwiązań, które działają

Obserwuj prognozę pogody na śnieg, a następnie rozłóż plandeki, zanim zaczną padać płatki. Plandeki złapią nagromadzony śnieg, a wszystko, co musisz zrobić, to zdjąć pokryte śniegiem plandeki, aby odsłonić czysty podjazd lub chodnik.

Upewnij się, że masz kogoś, kto ci w tym pomoże, ponieważ śnieg na plandece może stać się ciężki, jeśli będzie się gromadził zbyt długo.

 

7.) Bałwan

 

Kreatywne pomysły na odśnieżanie mogą sprawić, że praca będzie przyjemniejsza. Jeśli na ścieżkach i podjeździe gromadzi się odpowiedni rodzaj śniegu, możesz toczyć duże śnieżki po asfalcie, aby zebrać śnieg. Gdy śnieżki stają się większe, z każdym pchnięciem będą zbierać więcej śniegu.

Jak usunąć śnieg z podjazdu bez łopaty: 7 rozwiązań, które działają

Kiedy pierwsza śnieżka stanie się zbyt duża, zepchnij ją z betonu na trawnik, aby uformować podstawę bałwana, a następnie zacznij toczyć kolejną, aby uformować środkową część bałwana. Zanim oczyścisz cały podjazd, prawdopodobnie będziesz miał jednego lub więcej uroczych przyjaciół bałwanów, którymi możesz się pochwalić.

 

Często zadawane pytania dotyczące odśnieżania bez łopaty

 

Odśnieżając podjazd bez łopaty, ograniczasz się głównie do wyobraźni i narzędzi, które masz pod ręką. Powyższe wskazówki dotyczące najlepszych sposobów odśnieżania są świetnym punktem wyjścia, ale zapoznaj się z odpowiedziami na często zadawane pytania dotyczące odśnieżania podjazdów, aby uzyskać więcej porad.

 

Q. Czy mogę użyć gorącej wody do stopienia lodu na podjeździe?

Choć używanie gorącej wody do topienia lodu na podjeździe może wydawać się kuszące, nie rób tego. Jeśli pogoda jest wystarczająco zimna, aby utworzyć lód na podjeździe, gorąca woda wytworzy więcej lodu dopiero po ostygnięciu i zamarznięciu.

 

Q. Czy powinienem posolić podjazd przed czy po opadach śniegu?

Przed opadami śniegu należy posolić podjazd, ponieważ sól zapobiega tworzeniu się lodu i osiadaniu śniegu. Możesz użyć soli po opadach śniegu, ale wyniki będą mniej skuteczne.

 

Q. Jaki rodzaj topnienia lodu nie uszkadza betonu?

Chlorek wapnia jest najbezpieczniejszym rodzajem topnienia lodu do betonu. Działa w temperaturach do -15 stopni Fahrenheita i nie zamarza ani nie rozmraża, pomagając zapobiegać uszkodzeniom spowodowanym naciskiem lodu na.

 

Q. Jaki jest najszybszy sposób na stopienie śniegu z mojego podjazdu?

Jednym z najszybszych sposobów stopienia śniegu z podjazdu jest mieszanka 1/2 galona ciepłej wody z sześcioma kroplami płynu do naczyń i 1/4 szklanki alkoholu. Wlej ten roztwór bezpośrednio na śnieg, a lód powinien od razu pęknąć.

 

Q. Kiedy należy odśnieżać podjazd?

Śnieg należy odśnieżać tak często, jak to możliwe, aby zapobiec gromadzeniu się śniegu i lodu. Łatwiej jest zrobić mniejsze porządki niż jedno duże. Jeśli jest dużo śniegu, a Twój podjazd jest bardzo duży, dobrym pomysłem może być skorzystanie z usług odśnieżania.

 

Q. Czy ocet stopi lód z mojego podjazdu?

Ponieważ zawiera kwas octowy, ocet obniża temperaturę zamarzania wody. Chociaż ocet topi lód na podjeździe, nie jest tak wydajny jak inne substancje, takie jak sól kamienna.

 

Q. Czy można usunąć śnieg za pomocą dmuchawy do liści?

Odśnieżanie dmuchawy do liści jest realną opcją, jeśli śnieg jest lekki i puszysty. Jednak gdy tylko śnieg stanie się zbyt ciężki i mokry, dmuchawy do liści stają się znacznie mniej skuteczne.

 

 

Źródło artykułu:
www.bobvila.com